Katso EM-kisojen neljännen päivän tulokset

Julkaistu:

EM-kilpailut, 4. päivän loppukilpailut:
Miehet:

200 m (-0,9 m/s): 1) Churandy Martina Hollanti 20,42, 2) Patrick van Luijk Hollanti 20,87, 3) Daniel Talbot Britannia 20,95, 4) Jonathan Borlée Belgia 20,99, 5) Nil de Oliveira Ruotsi 21,11, 6) Chris Clarke Britannia 21,26, 7) Diego Marani Italia 21,26, 8) Paul Hession Irlanti 21,27.

10 000 m: 1) Polat Kemboi Arikan Turkki 28.22,27, 2) Daniele Meucci Italia 28.22,73, 3) Jevgeni Rybakov Venäjä 28.22,95, 4) Bashir Abdi Belgia 28.23,72, 5) Carles Castillejo Espanja 28.24,51, 6) Ayad Lamdassem Espanja 28.26,46, 7) Khalid Choukoud Hollanti 28.26,82, 8) Rui Pedro Silva Portugali 28.31,16, 9) Keith Gerrard Britannia 28.57,97, 10) Manuel Angel Penas Espanja 29.02,01, 11) Koen Naert Belgia 29.02,08, 12) Stefano La Rosa 29.02,53, 13) Abdi Nageeye Hollanti 29.05,12, 14) Adil Bouafif Ruotsi 29.07,31, 15) Mark Keneally Irlanti 29.10,55, 16) Mats Lunders Belgia 29.16,46, 17) Tasama Moogas Israel 29.22,03, 18) Ronald Schröer Hollanti 29.31,06, 19) Roman Romanenko Ukraina 29.32,57, 20) David Rooney Irlanti 29.57,82, 21) Jarkko Järvenpää Suomi 30.59,63. Youssef el Kalai Portugali, Mikola Labovski Ukraina, Mustafa Mohamed Ruotsi, Jose Rocha Portugali keskeyttivät. Denis Mayaud Ranska hylättiin.

Kolmiloikka: 1) Fabrizio Donato Italia 17,63 (+2,8 m/s), 2) Sherif el-Sherif Ukraina 17,28, 3) Aliaksei Tsapik Valko-Venäjä 16,97, 4) Aleksei Fjodorov Venäjä 16,83, 5) Momchil Karailiev Bulgaria 16,77 6) Karol Hoffmann Puola 16,74, 7) Dzmitri Platnitski Valko-Venäjä 16,68, 8) Yochai Halevi Israel 16,67, 9) Dimitrios Tsiamis Kreikka 16,52, 10) Fabrizio Schembri Italia 16,40, 11) Zlatozar Atanasov Bulgaria 16,39, 12) Andreas Pohle Saksa 16,34.

Kiekko: 1) Robert Harting Saksa 68,30, 2) Gerd Kanter Viro 66,53, 3) Zoltan Kovago Unkari 66,42, 4) Rutger Smith Hollanti 64,02, 5) Mario Pestano Espanja 63,87, 6) Frank Casanas Espanja 63,60, 7) Robert Urbanek Puola 62,99, 8) Gerhard Mayer Itävalta 62,85, 9) Markus Münch Saksa 61,25, 10) Ercüment Olgundeniz Turkki 60,92, 11) Erik Cadee Hollanti 60,58, 12) Lawrence Okoye Britannia 60,09.

Moukari: 1) Krisztian Pars Unkari 79,72, 2) Aleksei Zagornij Venäjä 77,40, 3) Szymon Ziolkowski Puola 76,67, 4) Valeri Sviatoha Valko-Venäjä 75,83, 5) Nicola Vizzoni Italia 75,13, 6) Mattias Jons Ruotsi 74,56, 7) Markus Esser Saksa 74,49, 8) Jerome Bortoluzzi Ranska 74,49, 9) Pavel Kryvitski Valko-Venäjä 73,67, 10) Olli-Pekka Karjalainen Suomi 73,48, 11) Marcel Lomnicky Slovakia 73,41. Oleksij Sokirskij Ukraina ei tulosta.

Naiset:

200 m (-1,3 m/s): 1) Marija Rjemien Ukraina 23,05, 2) Hristina Stuj Ukraina 23,17, 3) Myriam Soumare Ranska 23,21, 4) Viktorija Pjatatshenko Ukraina 23,25, 5) Dafne Schippers Hollanti 23,53, 6) Jamile Samuel Hollanti 23,55, 7) Eleni Artymata Kypros 23,59, 8) Johanna Danois Ranska 23,61.

3 000 m esteet: 1) Gülcan Minigir Turkki 9.32,96, 2) Svetlana Shmidt Ukraina 9.33,03, 3) Antje Möldner-Schmidt Saksa 9.36,37, 4) Gesa-Felicitas Krause Saksa 9.38,20, 5) Ancuta Bobocel Romania 9.41,32, 6) Polina Jelizarova Latvia 9.41,38, 7) Natalia Gortshakova Venäjä 9.42,98, 8) Diana Martin Espanja 9.45,36, 9) Clarisse Cruz Portugali 9.47,76, 10) Sandra Eriksson Suomi 9.48,19, 11) Silvia Danekova Bulgaria 9.51,45, 12) Stephanie Reilly Irlanti 9.53,90, 13) Ljubov Harlamova Venäjä 9.58,44, 14) Sanaa Koubaa Saksa 10.02,33, 15) Zulema Fuentes-Pila Espanja 10.05,06.

100 m aidat: 1) Nevin Yanit Turkki 12,81, 2) Alina Talay Valko-Venäjä 12,91, 3) Jekaterina Poplavskaja Valko-Venäjä 12,97, 4) Beate Schrott Itävalta 12,98, 5) Anne Zagre Belgia 13,02, 6) Marzia Caravelli Italia 13,11, 7) Cindy Roleder Saksa 13,11, 8) Micol Cattaneo Italia 13,16.
Seiväs: 1) Jirina Ptacnikova Tshekki 460, 2) Martina Strutz Saksa 460, 3) Nikolia Kiriakopoulou Kreikka 460, 4) Anastasija Savtshenko Venäjä ja Silke Spiegelburg Saksa 450, 6) Vanessa Boslak Ranska 450, 7) Lisa Ryzih Saksa 440, 8) Aleksandra Kirjashova Venäjä 440, 9) Anastasija Shvedova Valko-Venäjä 440, 10) Angelica Bengtsson Ruotsi 430,
11) Jillian Schwartz Israel 410. Ekaterini Stefanidi Kreikka ei tulosta.

7-ottelu:
Lopputulokset: 1) Ida Antoinette Nana Djimou Ranska 6 544, 2) Ljudmila Josipenko Ukraina 6 387, 3) Laura Ikauniece Latvia 6 335, 4) Aiga Grabuste Latvia 6 325, 5) Jekaterina Bolshova Venäjä 6 298, 6) Jessica Samuelsson Ruotsi 6 262, 7) Claudia Rath Saksa 6 210, 8) Eliska Klucinova Tshekki 6 151, 9) Ida Marcussen Norja 6 073, 10) Blandine Maisonnier Ranska 6 009, 11) Carolin Schäfer Saksa 6 003, 12) Remona Fransen Hollanti 5 964, 13) Alina Fjodorova Ukraina 5 959, 14) Györgyi Farkas Unkari 5 874, 15) Niina Kelo Suomi 5 692.
Keskeyttäneet: Sofia Ifadidou Kreikka, Sara Aerts Belgia, Jana Pantelejeva Venäjä, Grit Sadeiko Viro.

Kommentit

    Näytä lisää
    Kommentointi on päättynyt