EM-kisojen keskiviikon aamukilpailujen tulokset

Julkaistu:

EM-kilpailut, 2. päivän alkukilpailut:
Miehet:
400 m aidat, välierät (erien 2 parasta ja 2 parasta aikaa finaaliin), 1. erä:
1) Emir Bekric Serbia 49,37, 2) Georg Fleischhauer Saksa 49,52, 3) Rasmus Mägi Viro 49,54, 4) Nathan Woodward Britannia 49,68, 5) Thomas Barr Irlanti 50,22, 6) Marek Plawgo Puola 50,77, 7) Spiridon Papadopoulos Kreikka 51,89. Josef Prorok Tshekki hylättiin.
2. erä: 1) Stanislav Melnikov Ukraina 49,72, 2) Periklis Iakovakis Kreikka 49,83, 3) Tobias Giehl Saksa 49,95, 4) Mikita Jakauleu Valko-Venäjä 50,02, 5) Vladimir Antmanis Venäjä 50,25, 6) Vaclav Barak Tshekki 50,33, 7) Diego Cabello Espanja 50,52, 8) Silvestras Guogis Liettua 51,15.
3. erä: 1) Rhys Williams Britannia 49,63, 2) Adrien Clemenceau Ranska 49,80, 3) Michael Bultheel Belgia 49,98, 4) Aleksandr Derevjagin Venäjä 50,02, 5) Jorge Paula Portugali 50,58, 6) Kariem Hussein Sveitsi 50,81, 7) Michal Broz Tshekki 51,35, 8) Javier Sagredo Espanja 51,66.
Kolmiloikka, karsinta (karsintaraja 16,75 tai 12 parasta finaaliin), A-ryhmä: 1) Fabrizio Donato Italia 17,17, 2) Sherif el-Sherif Ukraina 16,91, 3) Yochai Halevi Israel 16,67, 4) Dimítrios Tsiamis Kreikka 16,55, 5) Dzmitri Platnitski Valko-Venäjä 16,47, 6) Ruslan Samitov Venäjä 16,32, 7) Larry Achike Britannia 16,25, 8) Lisvany Perez Espanja 16,24, 9) Zacharias Arnos Kypros 16,23, 10) Karl Taillepierre Ranska 16,20,
11) Marian Oprea Romania 16,17, 12) Anders Möller Tanska 15,98, 13) Rumen Dimitrov Bulgaria 15,60. Mantas Dilys Liettua ei tulosta.
B-ryhmä: 1) Karol Hoffmann Puola 17,09, 2) Aliaksei Tsapik Valko-Venäjä 16,95, 3) Momchil Karailiev Bulgaria 16,73, 4) Fabrizio Schembri Italia 16,58, 5) Zlatozar Atanasov Bulgaria 16,58, 6) Andreas Pohle Saksa 16,54, 7) Aleksei Fjodorov Venäjä 16,43, 8) Fabian Florant Hollanti 16,35, 9) Aleksi Tammentie Suomi 16,32, 10) Igor Sjunin Viro 16,24,
11) Marcos Caldeira Portugali 15,95, 12) Daniele Greco Italia 15,90, 13) Vicente Docavo Espanja 14,28.
Moukari, karsinta (karsintaraja 77,50 tai 12 parasta finaaliin), A-ryhmä: 1) Krisztian Pars Unkari 78,09, 2) Olli-Pekka Karjalainen Suomi 74,54, 3) Aleksei Zagorni Venäjä 74,00, 4) Marcel Lomnicky Slovakia 73,84, 5) Jerome Bortoluzzi Ranska 73,46, 6) Mattias Jons Ruotsi 72,85, 7) Nicolas Figère Ranska 72,84, 8) Eivind Henriksen Norja 72,54, 9) Lorenzo Povegliano Italia 72,47, 10) Juri Shajunu Valko-Venäjä 72,18,
11) Andrei Martynjuk Ukraina 71,69, 12) Marco Lingua Italia 71,07, 13) Andras Haklits Kroatia 69,31, 14) Konstantinos Stathelakos Kypros 68,20, 15) Dorian Collaku Albania 59,92. David Söderberg Suomi ei tulosta.
B-ryhmä: 1) Nicola Vizzoni Italia 76,42, 2) Oleksei Sokirski Ukraina 75,35, 3) Pavel Kryvitski Valko-Venäjä 74,39, 4) Markus Esser Saksa 74,04, 5) Szymon Ziolkowski Puola 73,74, 6) Valeri Sviatoha Valko-Venäjä 73,01, 7) Kristof Nemeth Unkari 72,46, 8) Anatoli Pozdniakov Venäjä 71,79, 9) Tuomas Seppänen Suomi 71,15, 10) Javier Cienfuegos Espanja 70,91,
11) Igors Sokolovs Latvia 70,80, 12) Quentin Bigot Ranska 70,78, 13) Mark Dry Britannia 70,27, 14) Libor Charfreitag Slovakia 69,65, 15) Lukas Melich Tshekki 68,92.
Naiset:
3 000 m esteet, alkuerät (erien 4 parasta ja 7 parasta aikaa finaaliin), 1. erä:
1) Svitlana Shmidt Ukraina 9.36,77, 2) Polina Jelizarova Latvia 9.39,92, 3) Diana Martin Espanja 9.40,02, 4) Natalia Gortshakova Venäjä 9.40,09, 5) Clarisse Cruz Portugali 9.40,30, 6) Silvia Danekova Bulgaria 9.42,72, 7) Sanaa Koubaa Saksa 9.43,08, 8) Sandra Eriksson Suomi 9.55,58, 9) Matylda Szlezak Puola 9.56,30, 10) Hattie Dean Britannia 9.57,00:
Marta Dominguez Esoanja, Astrid Leutert Sveitsi ja Binnaz Uzlu Turkki keskeyttivät.
2. erä: 1) Gülcan Mingir Turkki 9.32,39, 2) Antje Möldner-Schmidt Saksa 9.33,47, 3) Gesa-Felicitas Krause Saksa 9.35,86, 4) Ljubov Harlamova Venäjä 9.39,53, 5) Ancuta Bobocel Romania 9.40,88, 6) Stephanie Reilly Irlanti 9.44,15, 7) Zulema Fuentes-Pila Espanja 9.54,16, 8) Giulia Martinelli Italia 9.57,19, 9) Vaida Zusinaite Liettua 9.58,37, 10) Carla Salomé Rocha Portugali 10.02,00,
11) Özlem Kaya Turkki 10.11,69, 12) Marija Shatalova Ukraina 10.15,69. Svetlana Kudzelitsh Valko-Venäjä hylättiin.
400 m aidat, välierät (erien 3 parasta ja kaksi parasta aikaa finaaliin), 1. erä: 1) Anna Jaroshtshuk Ukraina 54,69, 2) Denisa Rosolova Tshekki 54,71, 3) Jelena Tshurakova Venäjä 54,92, 4) Jessie Barr Irlanti 55,93, 5) Tina Matusinska Puola 56,43, 6) Manuela Gentili Italia 57,03, 7) Egle Staisiunaite Liettua 58,76, 8) Angela Morosanu Romania 58,96.
2. erä: 1) Irina Davidova Venäjä 54,68, 2) Zuzana Hejnova Tshekki 55,36, 3) Elodie Ouédraogo Belgia 55,77, 4) Zuzana Bergrova Tshekki 55,78, 5) Sara Petersen Tanska 56,07, 6) Vera Barbosa Portugali 56,58, 7) Hanna Titimets Ukraina 57,26, 8) Meghan Beesley Britannia 57,32.
Seiväs, karsinta (karsintaraja 445 tai 12 parasta finaaliin), A-ryhmä: 1) Martina Strutz Saksa 440, 2) Aleksandra Kirjashova Venäjä 440, Anastasija Shvedova Valko-Venäjä 440, Ekaterini Stefanidi Kreikka 440, 5) Vanessa Boslak Ranska 440, 6) Jillian Schwartz Israel 440, 7) Angelica Bengtsson Ruotsi 440, Lisa Ryzih Saksa 440, 9) Jirina Ptacnikova Tshekki 435, 10) Minna Nikkanen Suomi 425,
11) Caroline Bonde Holm Tanska 415, 12) Anna Maria Pinero Espanja 415, 13) Gina Reuland Luxemburg 380. Nicole Büchler Sveitsi ei tulosta.
B-ryhmä: 1) Anastasija Savtshenko Venäjä 440, Silke Spiegelburg Saksa 440, 3) Nikolia Kiriakopoulou Kreikka 440, 4) Monika Pyrek Puola 435, Stélla-Iro Ledaki Kreikka 435, 6) Natalia Mazurik Ukraina 435, 7) Tori Pena Irlanti 435, 8) Maria Eleonor Tavares Portugali 425, 9) Romana Malacova Tshekki 425, 10) Sally Peake Britannia 415, Cathrine Larsåsen Norja 415,
12) Tina Sutej Slovenia 415, 13) Naroa Agirre Espanja 405, 14) Malin Dahlström Ruotsi 395, 15) Lembi Vaher Viro 395.
Kuula, karsinta (karsintaraja 17,40 tai 12 parasta finaaliin), A-ryhmä: 1) Irina Tarasova Venäjä 18,31, 2) Christina Schwanitz Saksa 17,92, 3) Radoslava Mavrodieva Bulgaria 17,55, 4) Anita Marton Unkari 17,30, 5) Paulina Guba Puola 17,29, 6) Anca Heltne Romania 16,70, 7) Julaika Nicoletti Italia 15,94, 8) Annastasia Muchkaev Israel 15.,83, 9) Suvi Helin Suomi 15,05.
B-ryhmä: 1) Nadine Kleinert Saksa 18,65, 2) Josephine Terlecki Saksa 18,22, 3) Chiara Rosa Italia 17,89, 4) Jessica Cérival Ranska 17,15, 5) Helena Engman Ruotsi 16,88, 6) Austra Skujyte Liettua 16,73, 7) Ursula Ruiz Espanja 16,39, 8) Eden Francis Britannia 16,35, 9) Valentina Muzaric Kroatia 15,33.

Kommentit

    Näytä lisää
    Kommentointi on päättynyt