Viime aikoina julkisuuden henkilöt ovat esitelleet leipurintaitojaan sosiaalisessa mediassa. Nyt myös juontaja Heikki Paasonen julkaisi Instagram-tilillään kuvan kahdesta upeasta piparkakkutalosta.
– Eihän nää nyt mitään Olga Temosen tuotoksia oo, mutta meniki vaan kaks päivää, Paasonen toteaa.
Paasonen viittaa näyttelijänä ja bloggaajana tunnetuksi tulleen Temosen tämän viikkoiseen Instagram-julkaisuun, jossa tämä esitteli piparkakkkutaikinasta rakentamaansa junaa. Temonen kertoi suunnitelleensa teostaan viikon, ja rakentaneensa sitä toisen viikon.
Myös Temonen itse ylistää Paasosen tuotoksia kuvan kommenteissa.
– Hei vähänkö HIENOT!! Etenkin toi linna terasseilla on upee!! Temonen kirjoittaa.
Paasonen paljastaa, että kyseinen linna on itse asiassa hänen ystäviensä, näyttelijäpariskunta Lauri Nurksen ja Tuuli Mattilan käsialaa. Kuvassa vasemmalla olevan talon Paasonen kertoo kuitenkin tehneensä aivan itse.
Paasosen salatut leipurintaidot saavat hänen seuraajiltaan valtavaa ylistystä. Kaikki eivät kuitenkaan purematta niele Paasosen väitteitä, vaan epäilevät toisenkin talon olevan jonkun muun tekosia.
– On kyllä hienoja, mutta kovin vaikea kuvitella, että näistä joku olisi Heikki sun tekemä, eräs seuraaja kommentoi.
– Olipa nää nyt kenen tekemiä tahansa niin ohan hienoi, toinen ylistää.
Paasonen vakuuttelee kommenteissa, että talo on todella hänen itsensä tekemä.
– Mä alan kohta loukkaantumaan tästä epäilyn määrästä, hän toteaa pilke silmäkulmassa.


