Cheekistä eli Jare Tiihosesta ja tämän kaksoisveljestä Jere Tiihosesta kertova Veljeni vartija -elokuva saa ensi-iltansa huomenna keskiviikkona. Tiistaina Helsingin Tennispalatsissa vietettiin elokuvan kutsuvierasensi-iltaa, jonne saapui sankoin joukoin suomalaisia missikaunottaria.
Koko Suomi leipoo -ohjelman Mailis Penttilä tuntee Cheekin vain pintapuolisesti.
– Jonkun verran ollaan pyöritty samoissa porukoissa, Miss Helsinki -kisasta tuttu Penttilä kertoi punaisella matolla.
Veljeni vartija -elokuvassa näytetään myös räppärin järjestämiä juhlia. Penttilä kertoo Cheekin olevan hyvä isäntä.
– Ei niissä (juhlissa) sen erikoisempaa tapahdu. Joskus olen eksynyt samoihin juhliin. Helsingissä on pienet piirit. Cheek on herrasmies, tosi mukava tyyppi.
– Julkisuudessa hänestä saa erilaisen kuvan. Sen verran, mitä on pyöritty, niin mulla on tosi hyvä kuva Jaresta.
Alla olevalla videolla Mailis Penttilä punaisella matolla.
Myös Sara Chafak on käynyt Cheekin bileissä.
– Kotibileissä on porukan kanssa käyty. Ne on aika pitkälti kaveripohjaista meininkiä. Rentoa ja hauskaa ja niissä on kotoisa olo.
Miss Suomi 2012 Sara Chafak.
Chafak nähdään pian Selviytyjät Suomi -ohjelmassa.
– Tulette näkemään kauneusalan ihmisen ilman meikkiä ja luonnollisena. En ole ennen ollut televisiossa niin luonnollisena. Se on ihanaa vaihtelua.
Alla olevalla videolla Sara Chafak punaisella matolla.
Sabina Särkkä.
Paikalle saapui myös vuoden 2012 Miss Suomi kisan ensimmäinen perintöprinsessa, Sabina Särkkä. Särkkä kertoi, että Cheekin kotibileet ovat myös hänelle tuttuja.
– On niitä ollut, missikaunotar nauroi salaperäisesti.
Särkkä kertoi, että suunnitelmissa oli suunnata tanssimaan ensi-illan jälkeen.
– Meillä on tosi hyvä porukka ja voi olla, että käydään yksillä ja vähän tanssitaan, hän sanoi.
Miss Suomi -kilpailussa viime vuonna nähdyt Essi Unkuri ja Beata Papp. Pappin asussa oli huima halkio.
Kruunustaan luopunut Miss Helsinki 2016 Jessica Ruokola.
Vuoden 2014 Miss Suomi -kisaan osallistunut Emilia Seppänen saapui ensi-iltaan läpikuultavassa paidassa.
Paikalle saapui myös hallitseva Miss Suomi Michaela Söderholm.