Naapurimaamme Ruotsin vuoden 2014 Idols-kilpailun voittaja, laulaja Lisa Ajax päivittää ahkerasti kuulumisiaan sosiaalisessa mediassa.
Lähes 300 000 seuraajaa itselleen Instagramissa keränneen Ajaxin taannoinen bikinikuva aiheutti hilpeyttä. Asiasta uutisoi ruotsalainen Expressen.
Kuvassa Ajax loikoilee uima-altaassa pinkin värisissä bikineissä. Erikoinen yksityiskohta kuitenkin kiinnitti seuraajien huomion. Kuvasta oli tykätty yli 14 000 kertaa.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
– Sinulla on reikä haarojesi välissä, eräs seuraaja kommentoi.
– Hahaha, hauska kuva, toinen seuraaja nauroi.
Kommenttikenttään ilmestyneiden useiden ihmettelyjen jälkeen Ajax päätti tarkentaa kuvatekstin yhteyteen, että yksityiskohta on veden aiheuttama vääristymä. Hänellä ei ole reikää bikinien alaosassaan.
– Ei, minun bikinini eivät ole rikki, se on vettä, ihmiset.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.
Vain 19-vuotias Lisa Ajax on ottanut osaa myös Ruotsin Melodifestivalen-kilpailuihin. Kilpailun voittaja edustaa maata Euroviisuissa.
Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.