Radcliffe on kuvattu eroottisesti ilman paitaa. Näyttelijä ei vähennä vaatteita ensimmäistä kertaa. Hän näytteli ilkosillaan Lontoossa kevättalvella West End -näytelmässä Equus.
Näytelmän tuottajan mukaan ei ollut epäselvyyttä siitä, ottaako Radcliffe vaatteet pois vai ei. Hän on itsevarma ulkonäöstään.
Radcliffe on sanonut tapaavansa paljon tyttöjä filmauksissa, mutta ei omien sanojensa mukaan voi käydä näyttelijöiden kanssa ulkona.
- He ovat hulluja!
Uusin Potter-elokuva Harry Potter ja Feeniksin kilta saa perjantaina Suomessa ensi-iltansa. Huomenna Potter-tähtiä voi käydä tapaamassa Tennispalatsin aukiolla järjestettävässä tapahtumassa. Visiitille saapuvat Harry Potterin ihastuksen kohdetta, Cho Changia näyttelevä Katie Leung sekä Ron Weasleyn pikkusiskoa Ginnyä näyttelevä Bonnie Wright.
Viimeinen Potter-kirja ilmestyy 21. heinäkuuta.