Ranskalaislehdet kirjoittivat viikonloppuna, että Bruni jopa asuisi nykyään epävirallisesti pitkäaikaisen ystävänsä muusikko Benjamin Biolayn luona. Heidän suhteensa uskotaan olevan muutakin kuin ystävyyttä.
Sarkozy puolestaan on tavattu useaan otteeseen läheisissä tunnelmissa maan ympäristöministerin ja entisen karatemestarin Chantal Jouannon seurasta.
Tämä on ensimmäinen kerta, kun ranskalaislehdet uutisoivat näyttävästi presidenttiparin mahdollisesta suhdekriisistä.
Marraskuussa 2007 syttyneen salamarakkauden on epäilty päättyvän eroon Sarkozyn presidenttikauden jälkeen.
Avioliiton epäillään vetelevän viimeisiään.
Carla Bruni on rakastunut Benjamin Biolayhin ja presidentti on löytänyt lohduttavan olkapään Chantal Juannosta, Le Journal du Dimanche kirjoittaa.
Sarkozyt eivät suostu kommentoimaan suhdehuhuja millään tavalla.