Tässä on Pekingin olympialaisten koko ohjelma

Pekingin talviolympialaisten avajaiset järjestetään 4. helmikuuta. Olympiakisojen aikataulut löytyvät alta.

Iivo Niskanen, kiekkomaajoukkueet, Krista Pärmäkoski, Enni Rukajärvi sekä muut suomalaisurheilijat tavoittelevat menestystä Pekingin olympialaisissa helmikuussa.

20.1. 11:17 | Päivitetty 15.2. 18:33

Kisaohjelman kellonajat ovat Suomen aikaa.

Keskiviikko 2.2.

Curling 14.05–16.00 Parikilpailun alkusarjaa: Ruotsi–Britannia, Australia–USA, Norja–Tshekki, Kiina–Sveitsi.

Torstai 3.2.

Curling 3.05–5.00 Parikilpailun alkusarjaa: Australia–Kiina, Ruotsi–Tshekki, USA–Italia, Britannia–Kanada. 8.05–10.00 Parikilpailun alkusarjaa: Italia–Sveitsi, USA–Norja. 14.05–16.00 Parikilpailun alkusarjaa: Norja–Kanada, Sveitsi–Britannia, Kiina–Ruotsi, Tshekki–Australia.

Freestyle 12.00–12.45 Naisten kumparelasku, 1. karsinta. 13.45–14.30 Miesten kumparelasku, 1. karsinta.

Jääkiekko 6.10–8.25 Naisten alkusarjaa, Sveitsi–Kanada (A-lohko), Kiina–Tshekki (B-lohko). 10.40–12.55 Naisten alkusarjaa, Japani–Ruotsi (B-lohko). 15.10–17.25 Naisten alkusarjaa, Suomi–USA (A-lohko).

Perjantai 4.2.

Curling 2.35–4.30 Parikilpailun alkusarjaa: Ruotsi–Australia, Kanada–Sveitsi, Italia–Norja. 7.35–9.30 Parikilpailun alkusarjaa: Tshekki–Italia, Kiina–Kanada, Britannia–Australia, Ruotsi–USA.

Jääkiekko 6.10–8.45 Naisten alkusarjaa, Venäjä–Sveitsi (A-lohko), Tanska–Kiina (B-lohko).

Taitoluistelu 4.02–5.15 Joukkuekilpailun miesten lyhytohjelma. 5.41–6.54 Joukkuekilpailun jäätanssin rytmitanssi. 7.22–8.55 Joukkuekilpailun pariluistelun lyhytohjelma.

Seremonia 14.00 Avajaiset (alustava aika)

Lauantai 5.2.

Ampumahiihto 11.00–12.15 Sekaviesti, 4x6 km.

Curling 3.05–5.00 Parikilpailun alkusarjaa: Australia–Norja, Sveitsi–Ruotsi. 8.05–10.00 Parikilpailun alkusarjaa: Kiina–USA, Tshekki–Britannia, Ruotsi–Kanada, Australia–Italia. 14.05–16.00 Parikilpailun alkusarjaa: Britannia–Italia, Norja–Kiina, Tshekki–Sveitsi, USA–Kanada.

Freestyle 12.00–12.30 Miesten kumparelasku, 2. karsinta. 13.30–14.55 Miesten kumparelasku, finaali (3 kierrosta: 13.30–14.00 1. kierros, 14.05–14.30 2. kierros, 14.40–14.55 3. kierros).

Jääkiekko 6.10–8.45 Naisten alkusarjaa, Kanada–Suomi (A-lohko). 10.40–12.55 Naisten alkusarjaa, Tshekki–Ruotsi, Tanska–Japani (B-lohko). 15.10–17.25 Naisten alkusarjaa, USA–Venäjä (A-lohko).

Kaukalopikaluistelu 13.00–15.34 Naisten 500 metrin alkuerät 13.00–13.24, miesten 1000 metrin alkuerät 13.38–14.00, sekaviestin puolivälierät 14.23–14.38, sekaviestin välierät 14.53–15.03, sekaviestin B–finaali 15.18–15.26 ja sekaviestin A–finaali 15.26–15.34.

Kelkkailu 13.10–14.20 Ohjaskelkkailu, miesten yksilökilpailun erä 1. 14.50–16.00 Ohjaskelkkailu, miesten yksilökilpailun erä 2.

Lumilautailu 4.45–6.47 Naisten slopestyle, karsinnat (2 kierrosta: 4.45–5.45 1. kierros, 5.47–6.47 2. kierros).

Maastohiihto 9.45–10.35 Naisten yhdistelmäkilpailu 7,5 km (p)+7,5 km (v).

Mäkihyppy 8.20–9.26 Miesten normaalimäki (HS106–mäki), karsinta. 12.45–14.08 Naisten normaalimäki (HS106–mäki).

Pikaluistelu 10.30–11.51 Naisten 3000 metriä.

Sunnuntai 6.2.

Alppihiihto 5.00–7.19 Miesten syöksylasku.

Curling 3.05–5.00 Parikilpailun alkusarjaa: USA–Tshekki, Britannia–Kiina. 8.05–10.00 Parikilpailun alkusarjaa: Norja–Ruotsi, Australia–Sveitsi, Italia–Kiina, Kanada–Tshekki. 14.05–16.00 Parikilpailun alkusarjaa: Kanada–Australia, Italia–Ruotsi, Sveitsi–USA, Norja–Britannia.

Freestyle 12.00–12.30 Naisten kumparelasku, 2. karsinta. 13.30–14.55 Naisten kumparelasku, finaali (3 kierrosta: 13.30–14.00 1. kierros, 14.05–14.30 2. kierros ja 14.40–14.55 3. kierros).

Jääkiekko 10.40–12.55 Naisten alkusarjaa, Kiina–Japani (B-lohko). 15.10–17.25 Naisten alkusarjaa, Sveitsi–USA (A-lohko).

Kelkkailu 13.30–14.40 Ohjaskelkkailu, miesten yksilökilpailun erä 3. 15.15–15.59 Ohjaskelkkailu, miesten yksilökilpailun erä 4.

Lumilautailu 3.30–4.49 Naisten slopestyle, finaali (3 kierrosta: 3.30–3.55 1. kierros, 3.57–4.22 2. kierros ja 4.24–4.49 3. kierros). 6.30–8.32 Miesten slopestyle, karsinnat (2. kierrosta: 6.30–7.30 1. kierros ja 7.32–8.32 2. kierros).

Maastohiihto 9.00–10.35 Miesten yhdistelmäkilpailu 15 km (p)+15 km (v).

Mäkihyppy 13.00–14.33 Miesten normaalimäki (HS106–mäki).

Pikaluistelu 10.30–12.15 Miesten 5000 metriä.

Taitoluistelu 3.37–4.50 Joukkuekilpailun naisten lyhytohjelma. 5.57–6.44 Joukkuekilpailun pariluistelun vapaaohjelma.

Maanantai 7.2.

Alppihiihto 4.15–5.55 Naisten suurpujottelun 1. kierros (2. kierros 7.45–9.39).

Ampumahiihto 11.00–12.40 Naisten normaalikilpailu, 15 km.

Curling 3.05–5.00 Parikilpailun alkusarjan päätöskierros: Sveitsi–Norja, Kanada–Italia, USA–Britannia, Tshekki–Kiina. 14.05 Parikilpailun välierät.

Freestyle 3.30–5.44 Naisten big air –hyppyjen karsinta (3 kierrosta: 3.30–4.14 1. kierros, 4.15–4.50 2. kierros ja 5.00–5.44 3. kierros). 7.30–9.44 Miesten big air –hyppyjen karsinta (3 kierrosta: 7.30–8.14 1. kierros, 8.15–8.59 2. kierros ja 9.00–9.55 3. kierros).

Jääkiekko 6.10–8.25 Naisten alkusarjaa, Kanada–Venäjä (A-lohko). 10.40–12.55 Naisten alkusarjaa, Tshekki–Tanska (B-lohko). 15.10–17.25 Naisten alkusarjaa, Suomi–Sveitsi (A-lohko). 15.10–17.25 Naisten alkusarjaa, Ruotsi–Kiina (B-lohko).

Kaukalopikaluistelu 13.30–15.04 Naisten 500 metrin puolivälierät 13.30–13.42, miesten 1000 metrin puolivälierät 13.44–14.00, naisten 500 metrin välierät 14.03–14.19, miesten 1000 metrin välierät 14.20–14.28), naisten 500 metrin B–finaali 14.41–14.46 sekä A–finaali 14.46–14.51, miesten 1000 metrin B–finaali 14.52–14.58 sekä A–finaali 14.58–15.04.

Kelkkailu 13.50–15.00 Ohjaskelkkailu, naisten yksilökilpailun erä 1. 15.30–16.40 Ohjaskelkkailu, naisten yksilökilpailun erä 2.

Lumilautailu 6.00–7.19 Miesten slopestyle, finaali (3 kierrosta: 6.00–6.25 1. kierros, 6.27–6.52 2. kierros ja 6.54–7.19 3. kierros).

Mäkihyppy 13.45–15.47 Normaalimäen sekajoukkuekilpailu (HS106–mäki).

Pikaluistelu 10.30–11.50 Naisten 1500 metriä.

Taitoluistelu 3.22–4.01 Joukkuekilpailun miesten vapaaohjelma. 4.31–5.10 Joukkuekilpailun jäätanssin vapaatanssi. 5.37–6.16 Joukkuekilpailun naisten vapaaohjelma.

Tiistai 8.2.

Alppihiihto 5.00–7.14 Miesten supersuurpujottelu.

Ampumahiihto 10.30–12.15 Miesten normaalikilpailu, 20 km.

Curling 8.05–10.00 Parikilpailun pronssiottelu. 14.05–16.00 Parikilpailun loppuottelu.

Freestyle 4.00–5.05 Naisten big air -hyppyjen finaali (3 kierrosta: 4.00–4.20 1. kierros, 4.22–4.42 2. kierros ja 4.45–5.05 3. kierros)

Jääkiekko 6.10–8.25 Naisten alkusarjaa, USA–Kanada (A-lohko). 10.40–12.55 Naisten alkusarjaa, Japani–Tshekki (B-lohko). 15.10–17.25 Naisten alkusarjaa, Venäjä–Suomi (A-lohko), Ruotsi–Tanska (B-lohko).

Kelkkailu 13.50–15.00 Ohjaskelkkailu, naisten yksilökilpailun erä 3. 15.35–16.29 Ohjaskelkkailu, naisten yksilökilpailun erä 4.

Lumilautailu 4.40–5.05 Naisten parisuurpujottelun karsintakilpailu. 5.07–5.32 Miesten parisuurpujottelun karsintakilpailu. 5.34–5.59 Naisten parisuurpujottelun aikalaskut. 6.01–6.26 Miesten parisuurpujottelun aikalaskut. 8.30–noin 9.40 Naisten parisuurpujottelun finaalit (8.30 neljännesvälierät, 9.06 puolivälierät, 9.24 välierät, 9.36 pikkufinaali, jonka perään finaali). 8.48–noin 10.00 Miesten parisuurpujottelun finaalit (8.48 neljännesvälierät, 9.15 puolivälierät, 9.30 välierät, 9.43 pikkufinaali, jonka perään finaali).

Maastohiihto 10.00–10.40 Naisten sprintti (v), aika–ajot. 10.50–11.35 Miesten sprintti (v), aika–ajot. 12.30–14.14 Miesten ja naisten sprintti (v), pudotushiihdot (12.30–12.55 naisten puolivälierät, 12.55–13.25 miesten puolivälierät, 13.25–13.35 naisten välierät, 13.35–13.47 miesten välierät, 13.47–14.00 naisten finaali, 14.00–14.14 miesten finaali.

Pikaluistelu 12.30–13.50 Miesten 1500 metriä.

Taitoluistelu 3.22–7.30 Miesten lyhytohjelma.

Yhdistetty Aika avoin Miesten normaalimäen varakilpailu (HS106–mäki).

Keskiviikko 9.2.

Alppihiihto 4.15–5.50 Naisten pujottelun 1. kierros (2. kierros 7.45–9.29).

Curling 14.05–17.00 Miesten alkusarjaa: Tanska–Kanada, USA–Venäjä, Norja–Sveitsi, Kiina–Ruotsi.

Freestyle 5.00–6.05 Miesten big air –hyppyjen finaali (3 kierrosta: 5.00–5.20 1. kierros, 5.22–5.42 2. kierros ja 5.45–6.05 3. kierros).

Jääkiekko 10.40–12.55 Miesten alkusarjaa, Venäjä–Sveitsi (B-lohko). 15.10–17.25 Miesten alkusarjaa, Tshekki–Tanska (B-lohko).

Kaukalopikaluistelu 13.00–15.28 Miesten 1500 metrin puolivälierät 13.00–13.30, naisten 1000 metrin alkuerät 13.44–14.16, miesten 1500 metrin välierät 14.29–14.44, naisten 3000 metrin viestin välierät 14.45–14.59, miesten 1500 metrin B–finaali 15.13–15.20 sekä A–finaali 15.20–15.28.

Kelkkailu 14.20–14.56 Ohjaskelkkailu, parikilpailun erä 1. 15.35–16.14 Ohjaskelkkailu, parikilpailun erä 2.

Lumilautailu 3.30–5.10 Naisten lumikourun karsinta (2 kierrosta: 9.30–10.19/3.30–4.19 1. kierros ja 10.21–11.10/4.21–5.10 2. kierros). 5.00–6.25 Naisten lumilautacrossin aikalaskut (2 kierrosta). 6.30–8.10 Miesten lumikourun karsinta (2 kierrosta: 6.30–7.19 1. kierros ja 7.21–8.10 2. kierros). 8.30–noin 9.50 Naisten lumilautacrossin finaalit (8.30–9.04 neljännesvälierät, 9.07–9.25 puolivälierät, 9.28–9.38 välierät, 9.45 pikkufinaali, perään finaali).

Yhdistetty 10.00–10.51 Miesten normaalimäen henkilökohtainen kilpailu, mäkiosuus (HS106–mäki). 13.00–13.35 Miesten normaalimäen henkilökohtainen kilpailu, 10 km hiihto.

Torstai 10.2.

Alppihiihto 4.30–6.45 Miesten alppiyhdistetyn syöksylasku. 8.15–9.59 Miesten alppiyhdistetyn pujottelu.

Curling 3.05–6.00 Naisten alkusarjaa: Britannia–Sveitsi, Tanska–Kiina, Ruotsi–Japani, Venäjä–USA. 8.05–11.00 Miesten alkusarjaa: USA–Ruotsi, Norja–Kanada, Kiina–Venäjä, Britannia–Italia. 14.05–17.00 Naisten alkusarjaa: Kanada–Etelä–Korea, Ruotsi–Britannia, USA–Tanska, Kiina–Sveitsi.

Freestyle 13.00–14.15 Hyppyjen sekajoukkuekilpailu (2 kierrosta: 13.00–13.45 1. kierros ja 13.50–14.15 2. kierros).

Jääkiekko 6.10–8.25 Miesten alkusarjaa, Ruotsi–Latvia (C–lohko). 10.40–12.55 Miesten alkusarjaa, Suomi–Slovakia (C–lohko). 15.10–17.25 Miesten alkusarjaa, USA–Kiina (A-lohko). 15.10–17.25 Miesten alkusarjaa, Kanada–Saksa (A-lohko).

Kelkkailu 3.30–4.24 Mahakelkkailu skeletonin miesten erä 1. 5.00–5.55 Mahakelkkailu skeletonin miesten erä 2. 15.30–16.38 Ohjaskelkkailun joukkuekilpailu.

Lumilautailu 3.30–4.49 Naisten lumikourun finaali (3 kierrosta: 3.30–3.55 1. kierros, 3.57–4.22 2. kierros ja 4.24–4.49 3. kierros). 5.15–6.40 Miesten lumilautacrossin aikalaskut (2 kierrosta). 8.00–noin 9.20 Miesten lumilautacrossin finaalit (8.00–8.34 neljännesvälierät, 8.37–8.55 puolivälierät, 8.58–9.08 välierät, 9.15 pikkufinaali, jonka perään finaali).

Maastohiihto 9.00–10.30 Naisten 10 km (p).

Pikaluistelu 14.00–15.16 Naisten 5000 metriä.

Taitoluistelu 3.38–7.27 Miesten vapaaohjelma.

Perjantai 11.2.

Alppihiihto 5.00–7.09 Naisten supersuurpujottelu.

Ampumahiihto 11.00–12.10 Naisten pikamatka, 7,5 km.

Curling 3.05–6.00 Miesten alkusarjaa: Sveitsi–Venäjä, Britannia–USA, Ruotsi–Italia, Tanska–Kiina. 8.05–11.00 Naisten alkusarjaa: USA–Kiina, Kanada–Japani, Sveitsi–Venäjä, Etelä–Korea–Britannia. 14.05–17.00 Miesten alkusarjaa: Venäjä–Tanska, Britannia–Norja, Kanada–Sveitsi.

Jääkiekko 6.10–8.25 Naisten puolivälierä. 6.10–8.25 Miesten alkusarjaa, Tanska–Venäjä (B-lohko). 10.40–12.55 Miesten alkusarjaa, Tshekki–Sveitsi (B-lohko), Ruotsi–Slovakia (C–lohko). 15.10–17.25 Miesten alkusarjaa, Latvia–Suomi (C–lohko). 10.40–17.25 Naisten puolivälierä.

Kaukalopikaluistelu 13.00–14.49 Naisten 1000 metrin puolivälierät 13.00–13.16, miesten 500 metrin alkuerät 13.18–13.42, naisten 1000 metrin välierät 13.55–14.03, miesten 5000 m viestin välierät 14.04–14.23, naisten 1000 metrin B–finaali 14.37–14.43 sekä A–finaali 14.43–14.49.

Kelkkailu 3.30–4.24 Mahakelkkailu skeletonin naisten erä 1. 5.00–5.55 Mahakelkkailu skeletonin naisten erä 2. 14.20–15.14 Mahakelkkailu skeletonin miesten erä 3. 15.55–16.40 Mahakelkkailu skeletonin miesten erä 4.

Lumilautailu 3.30–4.49 Miesten lumikourun finaali (3 kierrosta: 3.30–3.55 1. kierros, 3.57–4.22 2. kierros, 4.24–4.49 3. kierros).

Maastohiihto 9.00–10.35 Miesten 15 km (p).

Mäkihyppy 13.00–14.06 Miesten suurmäen karsintakilpailu (HS140–mäki).

Pikaluistelu 10.00–11.55 Miesten 10000 metriä.

Lauantai 12.2.

Ampumahiihto 11.00–12.15 Miesten pikamatka, 10 km.

Curling 3.05–6.00 Naisten alkusarjaa: Ruotsi–Kanada, Etelä–Korea–Venäjä, Japani–Tanska. 8.05–11.00 Miesten alkusarjaa: Italia–Kiina, Kanada–Ruotsi, Tanska–Sveitsi, USA–Norja. 14.05–17.00 Naisten alkusarjaa: Venäjä–Japani, Tanska–Sveitsi, Britannia–USA, Ruotsi–Kiina.

Jääkiekko 6.10–8.25 Naisten puolivälierä. 6.10–8.25 Miesten alkusarjaa, Kanada–USA (A-lohko). 10.40–12.55 Naisten puolivälierä. 10.40–12.55 Miesten alkusarjaa, Saksa–Kiina (A-lohko). 15.10–17.25 Miesten alkusarjaa, Venäjä–Tshekki, Sveitsi–Tanska (B-lohko).

Kelkkailu 14.20–15.14 Mahakelkkailu skeletonin naisten erä 3. 15.55–16.40 Mahakelkkailu skeletonin naisten erä 4.

Lumilautailu 4.00–noin 5.00 Lumilautacrossin sekajoukkuekilpailu (4.00–4.24 puolivälierät, 4.30–4.42 välierät, 4.50 pikkufinaali, jonka perään finaali).

Maastohiihto 9.30–10.45 Naisten 4x5 km (2p+2v).

Mäkihyppy 13.00–14.33 Miesten suurmäki (HS140–mäki).

Pikaluistelu 10.00–10.23 Naisten joukkuetakaa-ajon puolivälierät. 10.53–11.34 Miesten 500 m.

Taitoluistelu 11.07–16.38 Jäätanssin rytmitanssi.

Sunnuntai 13.2.

Alppihiihto 4.15–6.15 Miesten suurpujottelun 1. kierros (2. kierros 7.45–9.49).

Ampumahiihto 11.00–11.40 Naisten takaa–ajokilpailu, 10 km. 12.45–13.25 Miesten takaa–ajokilpailu, 12,5 km.

Curling 3.05–6.00 Miesten alkusarjaa: Norja–Ruotsi, Kiina–Britannia, USA–Kanada, Italia–Venäjä. 8.05–11.00 Naisten alkusarjaa: Tanska–Britannia, USA–Ruotsi, Etelä–Korea–Kiina, Sveitsi–Kanada. 14.05–17.00 Miesten alkusarjaa: Britannia–Tanska, Sveitsi–Italia, Kiina–USA.

Freestyle 4.00–6.00 Naisten slopestylen karsinta (2 kierrosta: 10.00–10.59/4.00–4.59 1. kierros ja 11.01–12.00/5.01–6.00 2. kierros). 13.00–13.40 Naisten hyppyjen 1. karsinta. 13.45–14.15 Naisten hyppyjen 2. karsinta.

Jääkiekko 6.10–8.25 Miesten alkusarjaa, Slovakia–Latvia (C–lohko). 10.40–12.55 Miesten alkusarjaa, Suomi–Ruotsi (C–lohko). 15.10–17.25 Miesten alkusarjaa, Kiina–Kanada, USA–Saksa (A-lohko).

Kaukalopikaluistelu 13.00–14.19 Miesten 500 metrin puolivälierät 13.00–13.12, miesten 500 metrin välierät 13.27–13.33, naisten 3000 metrin viestin B–finaali 13.35–13.44 sekä A–finaali 13.44–13.55, miesten 500 metrin B–finaali 14.09–14.14 sekä A–finaali 14.14–14.19.

Kelkkailu 3.30–4.13 Naisten yhden hengen rattikelkkailu, erä 1. 5.00–5.45 Naisten yhden hengen rattikelkkailu, erä 2.

Maastohiihto 9.00–10.40 Miesten 4x10 km (2p+2v).

Pikaluistelu 15.00–15.26 Miesten joukkuetakaa-ajon puolivälierät. 15.56–16.37 Naisten 500 m.

Maanantai 14.2.

Curling 3.05–6.00 Naisten alkusarjaa: Kiina–Japani, Kanada–Venäjä, USA–Etelä–Korea. 8.05–11.00 Miesten alkusarjaa: Kanada–Italia, Tanska–Norja, Venäjä–Ruotsi, Sveitsi–Britannia. 14.05–17.00 Naisten alkusarjaa: Sveitsi–Ruotsi, Britannia–Kanada, Japani–Etelä–Korea, Tanska–Venäjä.

Freestyle 3.30–4.49 Naisten slopestylen finaali (3. kierrosta: 3.30–3.55 1. kierros, 3.59–4.22 2. kierros ja 4.24–4.49 3. kierros). 6.30–8.32 Miesten slopestylen karsinta (2 kierrosta: 6.30–7.30 1. kierros ja 7.32–8.32 2. kierros). 13.00–14.15 Naisten hyppyjen finaali (2 kierrosta: 13.00–13.55 1. kierros ja 14.00–14.15 2. kierros).

Jääkiekko 6.10–8.25 Naisten välierä. 15.10–17.25 Naisten välierä.

Kelkkailu 3.30–4.15 Naisten yhden hengen rattikelkkailu, erä 3. 5.00–5.50 Naisten yhden hengen rattikelkkailu, erä 4. 14.05–15.10 Kahden miehen rattikelkkailu, erä 1. 15.40–16.45 Kahden miehen rattikelkkailu, erä 2.

Lumilautailu 3.30–5.45 Naisten big air –hyppyjen karsinta (3 kierrosta: 3.30–4.14 1. kierros, 4.15–4.59 2. kierros, 5.00–5.45 3. kierros). 7.30–9.45 Miesten big air –hyppyjen karsinta (3 kierrosta: 7.30–8.14 1. kierros, 8.15–8.59 2. kierros, 9.00–9.45).

Mäkihyppy 13.00–14.42 Miesten suurmäen joukkuekilpailu (HS140–mäki).

Taitoluistelu 3.22–6.36 Jäätanssin vapaatanssi.

Yhdistetty Aika avoin Miesten suurmäen varakilpailu (HS140–mäki).

Tiistai 15.2.

Alppihiihto 5.00–6.59 Naisten syöksylasku.

Ampumahiihto 11.00–12.15 Miesten 4x7,5 km.

Curling 3.05–6.00 Miesten alkusarjaa: Venäjä–Norja, Kanada–Kiina, Sveitsi–USA, Ruotsi–Tanska. 8.05–11.00 Naisten alkusarjaa: Kiina–Venäjä, Ruotsi–Tanska, USA–Sveitsi, Britannia–Japani. 14.05–17.00 Miesten alkusarjaa: Ruotsi–Britannia, Italia–USA, Norja–Kiina, Venäjä–Kanada.

Freestyle 3.30–4.50 Miesten slopestylen finaali (3. kierrosta: 3.30–3.55 1. kierros, 3.57–4.22 2. kierros ja 4.24–4.50 3. kierros). 13.00–14.15 Miesten hyppyjen karsinta (2 kierrosta: 13.00–13.40 1. kierros ja 13.45–14.15 2. kierros).

Jääkiekko 6.10–8.25 Miesten sijoitusottelu. 10.40–12.55 Miesten sijoitusottelu. 15.10–17.25 Miesten sijoitusottelu.

Kelkkailu 14.15–15.20 Kahden miehen rattikelkkailu, erä 3. 15.50–16.35 Kahden miehen rattikelkkailu, erä 4.

Lumilautailu 3.30–4.35 Naisten big air –hyppyjen finaali (3 kierrosta: 3.30–3.50 1. kierros, 3.52–4.12 2. kierros, 4.15–4.35 3. kierros). 7.00–8.05 Miesten big air –hyppyjen finaali (3 kierrosta: 7.00–7.20 1. kierros, 7.22–7.42 2. kierros, 7.45–8.05 3. kierros).

Pikaluistelu 8.30–8.42 Naisten joukkuetakaa-ajon välierät. 8.52–9.04 Miesten joukkuetakaa-ajon välierät. 9.24–10.34 Naisten joukkuetakaa-ajon finaali (D–finaali, C–finaali, B–finaali ja A–finaali). 9.43–10.53 Miesten joukkuetakaa-ajon finaali (D–finaali, C–finaali, B–finaali ja A–finaali).

Taitoluistelu 12.08–16.25 Naisten lyhytohjelma.

Yhdistetty 10.00–10.51 Miesten suurmäen henkilökohtainen kilpailu, mäkiosuus (HS140–mäki). 13.00–13.35 Miesten suurmäen henkilökohtainen kilpailu, 10 km hiihto.

Keskiviikko 16.2.

Alppihiihto 4.15–6.10 Miesten pujottelun 1. kierros (2. kierros 7.45–9.39).

Ampumahiihto 9.45–11.00 Naisten 4x6 km.

Curling 3.05–6.00 Naisten alkusarjaa: Kanada–USA, Sveitsi–Etelä–Korea, Kiina–Britannia. 8.05–11.00 Miesten alkusarjaa: Kiina–Sveitsi, Britannia–Venäjä, Italia–Tanska. 14.05–17.00 Naisten alkusarjaa: Etelä–Korea–Tanska, Japani–USA, Venäjä–Ruotsi, Kanada–Kiina.

Freestyle 13.00–14.15 Miesten hyppyjen finaali (2 kierrosta: 13.00–13.55 1. kierros ja 14.00–14.15 2. kierros).

Jääkiekko 6.10–8.25 Miesten puolivälierä. 8.00–10.15 Miesten puolivälierä. 10.40–12.55 Miesten puolivälierä. 13.30–15.45 Naisten pronssiottelu. 15.30–17.45 Miesten puolivälierä.

Kaukalopikaluistelu 13.30–15.26 Naisten 1500 metrin puolivälierät 13.30–14.00, naisten 1500 metrin välierät 14.15–14.30, miesten 5000 metrin viestin B–finaali 15.32–15.44 sekä A–finaali 14.44–14.57, naisten 1500 metrin B–finaali 15.11–15.18 sekä A–finaali 15.18–15.26.

Maastohiihto 9.15–9.55 Naisten pariviestin (p) alkuerät. 10.15–11.00 Miesten pariviestin (p) alkuerät. 11.15–11.35 Naisten pariviestin (p) finaali. 11.45–12.15 Miesten pariviestin (p) finaali.

Torstai 17.2.

Alppihiihto 4.30–6.00 Naisten alppiyhdistetyn syöksy. 8.00–9.19 Naisten alppiyhdistetyn pujottelu.

Curling 3.05–6.00 Miesten alkusarjan päätöskierros: Tanska–USA, Ruotsi–Sveitsi, Kanada–Britannia, Norja–Italia. 8.05–11.00 Naisten alkusarjan päätöskierros: Japani–Sveitsi, Venäjä–Britannia, Tanska–Kanada, Etelä–Korea–Ruotsi. 14.05 Miesten välierät.

Freestyle 3.30–5.10 Naisten lumikourun karsinta (2 kierrosta: 3.30–4.19 1. kierros ja 4.21–5.10 2. kierros). 5.30–6.15 Naisten skicrossin aikalaskut. 6.30–8.10 Miesten lumikourun karsinta (2 kierrosta: 6.30–7.19 1. kierros ja 7.21–8.10 2. kierros). 8.00–noin 9.30 Naisten skicrossin finaali (8.00–8.42 neljännesvälierät, 8.35–8.51 puolivälierät, 8.54–9.02 välierät, 9.10 pikkufinaali, jonka perään finaali).

Jääkiekko 6.10–8.25 Naisten loppuottelu.

Pikaluistelu 10.30–11.42 Naisten 1000 m.

Taitoluistelu 12.08–15.57 Naisten vapaaohjelma.

Yhdistetty 10.00–10.40 Miesten suurmäen joukkuekilpailun mäkiosuus (HS140–mäki). 13.00–13.55 Miesten suurmäen joukkuekilpailun 4c5 km hiihto.

Perjantai 18.2.

Ampumahiihto 11.00–11.45 Miesten yhteislähtö, 15 km.

Curling 8.05–11.00 Miesten pronssiottelu. 14.05 Naisten välierät.

Freestyle 3.30–4.49 Naisten lumikourun finaali (3. kierrosta: 3.30–3.55 1. kierros, 3.57–4.22 2. kierros ja 4.24–4.49 3. kierros). 5.45–6.30 Miesten skicrossin aikalaskut. 8.45–noin 10.20 Miesten skicrossin finaalit (8.45–9.17 neljännesvälierät, 9.20–9.36 puolivälierät, 9.39–9.47 välierät, 9.55 pikkufinaali, jonka jälkeen finaali).

Jääkiekko 6.10–8.25 Miesten välierä. 15.10–17.25 Miesten välierä.

Kelkkailu 14.00–14.43 Kahden naisen rattikelkkailu, erä 1. 15.30–16.15 Kahden naisen rattikelkkailu, erä 2.

Pikaluistelu 10.30–11.40 Miesten 1000 m.

Taitoluistelu 12.38–15.43 Pariluistelun lyhytohjelma.

Lauantai 19.2.

Alppihiihto 5.00–6.54 Joukkuekilpailu (5.00–5.44 1/8–finaalit, 5.47–6.10 puolivälierät, 6.14–6.29 välierät, 6.37–6.43 pikkufinaali, 6.46–6.54 finaali).

Ampumahiihto 11.00–11.45 Naisten yhteislähtö, 12,5 km.

Freestyle 3.30–4.49 Miesten lumikourun finaali (3 kierrosta: 3.30–3.55 1. kierros, 3.57–4.22 2. kierros ja 4.24–4.49 3. kierros).

Curling 8.05–11.00 Miesten loppuottelu. 14.05–17.00 Naisten pronssiottelu.

Jääkiekko 15.10–17.25 Miesten pronssiottelu.

Kelkkailu 3.30–4.30 Neljän miehen rattikelkkailu, erä 1. 5.05–6.05 Neljän miehen rattikelkkailu, erä 2. 14.00–14.45 Kahden naisen rattikelkkailu, erä 3. 15.30–16.15 Kahden naisen rattikelkkailu, erä 4.

Maastohiihto 8.00–10.45 Miesten 50 km (v, yhteislähtö).

Pikaluistelu 9.00–9.30 Miesten yhteislähtökilpailun välierät. 9.45–10.15 Naisten yhteislähtökilpailun välierät. 10.30–10.45 Miesten yhteislähtökilpailun finaali. 11.00–11.15 Naisten yhteislähtökilpailun finaali.

Taitoluistelu 13.08–15.53 Pariluistelun vapaaohjelma.

Sunnuntai 20.2.

Curling 3.05–6.00 Naisten loppuottelu.

Jääkiekko 6.10–8.25 Miesten loppuottelu.

Kelkkailu 3.30–4.30 Neljän miehen rattikelkkailu, erä 3. 5.20–6.10 Neljän miehen rattikelkkailu, erä 4.

Maastohiihto 8.30–10.30 Naisten 30 km (v, yhteislähtö).

Taitoluistelu 6.00–8.30 Loppunäytös.

Seremonia (kellonaika avoin) Päättäjäiset.

Osion tuoreimmat

Luitko jo nämä?