Kaapo Kakon Rangersin kotipeli ilmaiseksi, Veikkausliigan mestaruus ratkeaa – tässä viikonlopun tv-urheilut

Julkaistu:

TV-urheilu
Veikkausliigan mestaruus ratkeaa lauantaina Turussa Interin ja KuPSin välisessä päätöskierroksen ottelussa.
Jalkapallon Veikkausliiga huipentuu lauantaina Turussa, kun Inter ja KuPS ratkaisevat ylemmän loppusarjan päätösottelussa Suomen mestaruuden. Kotijoukkue Inter nousee voitolla mestariksi, kun taas kuopiolaisille riittää tasapelikin seuran ensimmäiseen mestaruuteen 43 vuoteen. Ruutu+ lähettää päätöskierroksen kaikki kamppailut. Studio-osuus käynnistyy jo kolme varttia ennen Turun ratkaisupeliä klo 14.00.

NHL:n ystäville on sunnuntaina tarjolla herkkupala, kun Kaapo Kakon New York Rangersin kotiottelu Vancouveria vastaan on nähtävissä myös ilmaiskanavalta. Jim lähettää suorana klo 20.00 alkavan ottelun, joka näkyy myös Ruutu+ -palvelussa. Viasat lähettää viikonloppuna suorana kymmenen NHL-ottelua.

Kaikki viikonlopun suorat urheilulähetykset löytyvät oheisesta listauksesta.

LAUANTAI 19.10.

Ruutu+

14.00 Veikkausliiga: Ylempi loppusarja, Inter–KuPS (s)

14.30 Ravit: Toto75, Seinäjoki (s)

14.45 Veikkausliiga: Ylempi loppusarja, Ilves–HJK (s)

14.45 Veikkausliiga: Ylempi loppusarja, Honka–IFK Mariehamn (s)

14.45 Veikkausliiga: Alempi loppusarja, KPV–VPS (s)

14.45 Veikkausliiga: Alempi loppusarja, HIFK–RoPS (s)

14.45 Veikkausliiga: Alempi loppusarja, SJK–FC Lahti (s)

15.50 Serie A: Lazio–Atalanta (s)

16.50 Miesten Salibandyliiga: EräViikingit–Nokian KrP (s)

16.50 Mestis: IPK–RoKi, K-Vantaa–Hokki, Jokipojat–Koovee, Peliitat–TuTo Hockey (s)

16.50 Lentopallo: Miesten Mestaruusliiga, Hurrikaani–Karelian Hurmos (s)

16.55 Lentopallo, fanikamera: Naisten Mestaruusliiga, LP Viesti–Puijo Wolley (s)

16.55 Miesten Salibandyliiga, fanikamera: SPV–ÅIF (s)

17.55 Miesten Salibandyliiga, fanikamera: OLS–TPS (s)

18.20 Mestis: Hermes–Ketterä (s)

18.50 Serie A: Napoli–Hellas Verona (s)

21.40 Serie A: Juventus–Bologna (s)

YLE TV1

18.10 Urheiluruutu

20.50 Urheiluruutu

MTV

19.25 Tulosruutu

22.25 Tulosruutu

Telia

16.55 SM-liiga: HPK–Jukurit, JYP–KalPa, KooKoo–Kärpät, SaiPa–Tappara (s)

18.25 SM-liiga: Ilves–Lukko, TPS–Pelicans, Ässät–HIFK (s)

C More Max

06.30 Moto3: Japanin aika-ajot (s)

08.05 MotoGP: Japanin aika-ajot (s)

09.05 Moto2: Japanin aika-ajot (s)

14.30 Ravit: Toto75, Seinäjoki (s)

18.55 SHL: Oskarshamn–Linköping (s)

04.45 Moto3: Japanin osakilpailu (s)

C More Sport 1

15.00 Tennis: ATP 250 Antwerpen, välierät (s)

18.00 Tennis: ATP 250 Antwerpen, välierät (s)

05.00 Golf: PGA Tour, CJ Cup (s)

C More Sport 2

13.55 La Liga: Eibar–FC Barcelona (s)

16.55 La Liga: Atlético Madrid–Valencia (s)

19.25 La Liga: Getafe–Leganés (s)

21.55 La Liga: Mallorca–Real Madrid (s)

Viasat Urheilu

10.00 Rugby: MM-kisat, puolivälierä (s)

14.25 Championship: Blackburn–Huddersfield (s)

16.25 Bundesliiga: Augsburg–Bayern München (s)

19.20 Bundesliiga: Dortmund–Mönchengladbach (s)

22.05 NHL: St. Louis–Montreal (s)

03.05 NHL: Nashville–Florida (s)

Viasat Jalkapallo

14.25 Valioliiga: Everton–West Ham (s)

16.55 Valioliiga: Bournemouth–Swansea (s)

19.25 Valioliiga: Crystal Palace–Manchester City (s)

21.40 Naisten Division 1: PSG–Paris FC (s)

Viasat Jääkiekko

17.00 KHL: Jokerit–Torpedo Nizni Novgorod (s)

20.05 NHL: New Jersey–Vancouver (s)

02.05 NHL: Tampa Bay–Colorado (s)

05.05 NHL: Los Angeles–Calgary (s)

Viasat Sport

16.55 Championship: Barnsley–Swansea (s)

20.55 Ligue 1: Toulouse–Lille (s)

23.00 Taitoluistelu: GP-kilpailu, parien vapaaohjelma, Las Vegas (s)

04.40 Taitoluistelu: GP-kilpailu, miesten vapaaohjelma, Las Vegas (s)

Viasat Hockey

02.05 NHL: Toronto–Boston (s)

05.35 NHL: San Jose–Buffalo (s)

Viasat Golf

06.00 Golf: Buick LPGA Shanghai (s)

13.30 Golf: European Tour, Amundi Open de France (s)

Eurosport

11.30 Pöytätennis: Naisten MM-kisat, Kiina (s)

14.45 Snooker: English Open, välierät (s)

20.50 Snooker: English Open, välierät (s)

Eurosport 2

16.00 Tennis: ATP 250 Tukholma, välierät (s)

20.00 Ratapyöräily: EM-kisat, Apeldoorn (s)

SUNNUNTAI 20.10.

Ruutu+

13.20 Serie A: Sassuolo–Inter (s)

15.50 Serie A: Sampdoria–Roma (s)

16.45 Lentopallo: Miesten Mestaruusliiga, VaLePa–Karelian Hurmos (s)

16.50 Lentopallo: Miesten Mestaruusliiga, Tiikerit–Etta (s)

16.50 Miesten Salibandyliiga: SPV–TPS (s)

17.50 Miesten Salibandyliiga, fanikamera: OLS–LASB (s)

19.30 NHL: New York Rangers–Vancouver (s)

21.35 Serie A: Milan–Lecce (s)

YLE TV1

18.10 Urheiluruutu

20.50 Urheiluruutu

Yle TV2

13.45 Jalkapallo: Naisten liiga, ylempi loppusarja HJK–Honka (s)

18.15 Käsipallo: Mestarien liiga, Cocks–Sporting CP (s)

MTV

19.10 Tulosruutu

22.25 Tulosruutu

Jim

20.00 NHL: New York Rangers–Vancouver (s)

C More Max

06.05 Moto2: Japanin osakilpailu (s)

08.40 MotoGP: Japanin osakilpailu (s)

14.55 La Liga: Real Sociedad–Real Betis (s)

C More Sport 1

12.55 La Liga: Alavés–Celta Vigo (s)

17.00 Tennis: ATP 250 Antwerpen, finaali (s)

21.55 La Liga: Sevilla–Levante (s)

C More Sport 2

16.55 La Liga: Espanyol–Villarreal (s)

19.25 La Liga: Athletic Bilbao–Valladolid (s)

Viasat Urheilu

10.00 Rugby: MM-kisat, puolivälierä (s)

14.10 Skotlannin Valioliiga: Hearts–Rangers (s)

16.20 Bundesliiga: FC Köln–Paderborn (s)

19.55 NFL: Indianapolis–Houston (s)

23.20 NFL: Chicago–New Orleans (s)

03.15 NFL: Dallas–Philadelphia (s)

Viasat Jalkapallo

14.55 Naisten Bundesliiga: Bayern München–Potsdam (s)

18.20 Valioliiga: Manchester United–Liverpool (s)

21.55 Ligue 1: Marseille–Strasbourg (s)

Viasat Jääkiekko

20.05 NHL: New York Rangers–Vancouver (s)

00.05 NHL: Minnesota–Montreal (s)

04.05 NHL: Anaheim–Calgary (s)

Viasat Sport

15.55 Ligue 1: Bordeaux–Saint-Etienne (s)

18.00 Ligue 1: Monaco–Rennes (s)

23.50 Taitoluistelu: GP-osakilpailu, loppunäytös, Las Vegas (s)

Viasat Fotboll

18.50 Bundesliiga: Hoffenheim–Schalke (s)

Viasat Golf

06.00 Golf: Buick LPGA Shanghai (s)

13.30 Golf: European Tour, Amundi Open de France (s)

Eurosport

10.30 Maraton: Amsterdamin maraton (s)

14.45 Snooker: English Open, finaali (s)

20.50 Snooker: English Open, finaali (s)

Eurosport 2

13.30 Pöytätennis: Naisten MM-kisat, Kiina (s)

16.00 Tennis: ATP 250 Tukholma, finaali (s)

18.30 Superbike: British Championship, Brands Hatch GP 2 (s)

22.00 Uinti: USK Dallas (s)