Katso nyrkkeilyn SM-kisojen alkuturnaus suorina lähetyksinä tästä!

Julkaistu: , Päivitetty:

suora lähetys
Nyrkkeilyn Suomen mestaruuskilpailujen 2019 alkuturnaus isketään lauantaina 13.4. ja sunnuntaina 14.4.2019 Ruskeasuon Liikuntahallissa Helsingissä. Katso suorat ottelulähetykset molemmista päivistä tästä!
Välieräottelunsa voittavat nyrkkeilijät varmistavat SM-mitalit ja etenevät 11. toukokuuta Töölön Kisahallissa iskettäviin välieräotteluihin.

Kisajärjestäjät Helsingin Tarmo, Borgå Boxing ja Kirkkonummen Nyrkkeilykerho tuottavat alkuturnauksesta suorat lähetykset, joita voit katsoa alla olevista videoruuduista. Lauantain ottelut selostaa Jukka Rahikainen ja sunnuntain Miika Forsström.

Lauantain suoraa lähetystä voit katsoa alla olevasta videoruudusta.

1. ottelutilaisuus la13.4. klo 13.00

Alkuottelut
  • M60 kg Kerim Kadyrov HeTa – Mergim Kryeziu YTK
  • M60 kg Mikael Syrjä RSG – Jesse Pihkola LaKa
  • M69 kg Abdifatah Bulhan LoNK – Ahmed Ali SoVo
  • M69 kg Tarmo Virolainen AkI – Karri Lohi KalvI
Puolivälieräottelut
  • N54 kg Leena Kolari HSC – Jonna Hakkarainen LaLa
  • N57 kg Riikka Niemi TVS – Marjut Lausti TTN
  • N57 kg Elina Turunen KuRi – Jenni Karjalainen HeTa
  • M64 kg Sauli Putkonen SoVo – Timo Liljeroos HeTa
  • M64 kg Niazz Ahmadi TVS – Nuteh Toe Usansuu RSG
  • M64 kg Rami El Jahiri BoBox – Karrar Hleil KNK
  • M64 kg Samuel Oporta TuUl – Psdkmohanad Hussein HäKi
2. ottelutilaisuus la 13.4. klo 17.30

Alkuottelut
  • M81 kg Joonas Honkaperä ReiVo – Eldrin Barrea TuWe
  • M81 kg Tom Tuomi KaNy – Lasse Kourula Ke
Puolivälieräottelut
  • N64 kg Anetta Valtanen HeTa – Noora Heiskari JoutBC
  • N64 kg Emilia Orava RiKK – Kristel Väin TVS
  • M75 kg Safeen Akreyi LaKa – Mico Hakkarainen FoNy
  • M75 Joona Roth KajKu – Ari Nevalainen BTH
  • N 75 kg Elina Huttunen KoVe – Jenni Kiili TuJy
  • M81 kg Patrik Broman TuJy – Topias Vaittinen PoNMKY
  • M81 kg Topias Lepo BoBox – Ivan Perälä TVS

Sunnuntain suoraa lähetystä voit katsoa alla olevasta videoruudusta.

3. ottelutilaisuus su 14.4. klo 12.00

Puolivälieräottelut
  • M60 kg Arslan Khataev PoNS – Kadyrov/Kryeziu
  • M60 kg Taha al Mahdi KNK – Lassi Rissanen KuRi
  • M60 kg Azizullah Shirzad TVS – Jesse Vanhanen HeTa
  • M60 kg Syrjä/Pihkola – Santeri Kemppainen KalvI
  • M69 kg Aydin Behruz OKK – Bulhan/ Ali
  • M69 kg Rasmus Bergman STB – Atte Niskakoski ReiVo
  • M69 kg Tommi Kalliomäki PoNMKY – Jamil Mahdi RSG
  • M69 kg Virolainen/Lohi – Mikko Niemi LaKa
  • M81 kg Krysztof Wolciechowski KuKu – Honkaperä/Barrera
  • M81 kg Tuomi/Kourula – Ilari Kujala KNK
Päivitetty 13.4.2019 klo 16.38: Suorien lähetysten videoruudut on uusittu, koska aiemmat eivät toimineet kaikilla päätelaitteilla.