Voisi kuvitella, että näillä megastaroilla olisi kylppärinhyllyllään vain toinen toistaan kalliimpia ja luksuksempia kosmetiikkatuotteita, mutta julkkisnaisten lempirasva maksaa suomalaisissakin tavarataloissa vain 10,90 euroa.
Kyseessä on luonnonkosmetiikkamerkki Weledan ikoninen Skin Food -voide, joka on jo 91 vuotta vanha tuote.

Voidetuubi on tuttu MyStylellekin, sillä nostimme sen yhdeksi suosikiksemme viime marraskuun lempituotteiden joukossahttp://www.is.fi/mystyle/art-2000004879966.html. Erityisen hyvin voide toimii esimerkiksi kuiviin käsiin, kyynärpäihin ja miksei jalkoihin ja kynsinauhoihinkin.
Vuonna 1926 lanseerattu putilo on edelleen merkin myydyin voide.
Edulliset kosmetiikkalöydöt julkkisten kaapeissa ovat yleisempiä kuin voisi kuvitella. Aiemmin olemme kertoneet esimerkiksi Khloé Kardashianin https://www.is.fi/haku/?query=khloe+kardashianinsuosikkikorostustuotteestahttp://www.is.fi/mystyle/art-2000005102007.html, joka maksaa vajaat viisi euroa, ja Kylie Jennerin https://www.is.fi/haku/?query=kylie+jennerinlempikasvonaamiostahttp://www.is.fi/mystyle/art-2000005092165.html, jonka saa omakseen kympillä.
Kommentit
Näytä lisää