Muut lajit

F1:n Belgian osakilpailu, Cristiano Ronaldon ensimmäinen kotiottelu – tässä viikonlopun urheilun tv-tarjonta

Julkaistu:

Miten ylös takarivistä lähtevä Valtteri Bottas pystyy nousemaan legendaarisella Span radalla?
Formula 1:ssä ajetaan viikonloppuna Belgian osakilpailu. Mercedeksen Valtteri Bottas joutuu lähtemään Span legendaarisella radalla ajettavaan kilpailuun takarivistä saatuaan rangaistuksen uusien moottorinosien takia.

Jalkapallon Euroopan huippusarjat pääsevät toden teolla käyntiin, kun myös Saksan Bundesliiga starttaa viikonloppuna. Serie A:ssa Cristiano Ronaldo pelaa lauantaina liigan ensimmäisen kotiottelunsa Juventuksen paidassa Laziota vastaan. Kotimaan Veikkausliigassa on ohjelmassa viisi ottelua.

Superpesiksessä pelataan pudotuspelejä. Miesten runkosarjan ykkönen Kouvola ja Kitee ratkaisevat viimeisen välieräpaikan, joka on ensimmäisen kerran katkolla KPL:lle lauantaina. Naisten Superpesiksessä pelataan ensimmäiset välieräottelut.

Kaikki viikonlopun urheilun suorat tv-lähetykset löytyvät oheisesta listauksesta.
Mainos (Teksti jatkuu alla)
Mainos päättyy

LAUANTAI 25.8.

Ruutu+

14.55 Naisten Superpesis, fanikamera: 1. välierä, Pori–Tampere (s)

14.55 Miesten Superpesis, fanikamera: 4. puolivälierä, Kitee–Kouvola (s)

15.00 Ravit: Toto76, Jyväskylä (s)

15.00 Vaahteraliiga: Seinäjoki Crocodiles–Tampere Saints (s)

16.45 Veikkausliiga: Honka–FC Lahti (s)

16.45 Veikkausliiga: PS Kemi–SJK (s)

16.45 Veikkausliiga: Inter–RoPS (s)

16.45 Veikkausliiga: Ilves–TPS (s)

16.45 Naisten Superpesis: 1. välierä, Jyväskylä–Lapua (s)

17.50 Lentopallo: Naisten EM-karsinnat, Ruotsi–Suomi (s)

18.50 Serie A: Juventus–Lazio (s)

21.20 Serie A: Napoli–Milan (s)

22.30 Kamppailu-urheilu: Fight Sport, Glory 57 (s)

Yle TV1

18.10 Urheiluruutu

20.50 Urheiluruutu

Yle TV2

19.05 Urheiluruutu

22.40 E-urheilu: Dota 2, The International, Vancouver (s)

MTV

15.00 Formula 1: Ennakkotunnelmat, Belgia (s)

18.30 Formula 1: Paalupaikka (s)

19.25 Tulosruutu

22.25 Tulosruutu

C More Max

10.30 Formula GP3: Lauantain kilpailu, Belgia (s)

12.55 Formula 1: Vapaat harjoitukset 3, Belgia (s)

15.00 Formula 1: Ennakkotunnelmat, Belgia (s)

15.30 Formula 1: Varikkosuora, Saksa (s)

15.55 Formula 1: Belgian aika-ajot (s)

17.15 Formula 1: Jälkihöyryt, Belgia (s)

17.40 Formula 2: Lauantain kilpailu, Belgia (s)

00.00 Tennis: ATP 250 Winston-Salem, finaali (s)

C More Sport 1

14.30 Moto3: Iso-Britannian aika-ajot (s)

16.05 MotoGP: Iso-Britannian aika-ajot (s)

17.05 Moto2: Iso-Britannian aika-ajot (s)

19.10 La Liga: Alavés–Real Betis (s)

21.10 La Liga: Atlético Madrid–Rayo Vallecano (s)

23.10 La Liga: Valladolid–FC Barcelona (s)

01.00 Tennis: ATP 250 Winston-Salem, finaali (s)

C More Sport 2

15.00 Ravit: Toto76, Jyväskylä (s)

20.00 Golf: PGA Tour, The Northern Trust (s)

C More Golf

15.00 Golf: PGA Tour, The Northern Trust (s)

Viasat Urheilu

16.20 Bundesliiga: Werder Bremen–Hannover (s)

19.20 Bundesliiga: Mönchengladbach–Leverkusen (s)

02.55 NFL: Harjoitusottelu, Los Angeles Chargers–New Orleans (s)

Viasat Jalkapallo

14.25 Valioliiga: Wolverhampton–Manchester City (s)

16.55 Valioliiga: Arsenal–West Ham (s)

19.25 Valioliiga: Liverpool–Brighton (s)

Viasat Jääkiekko

20.00 Speedway: GP, Gorzow (s)

Viasat Golf

15.00 Golf: D+D Czech Masters (s)

22.00 Golf: Canadian Pacifix Women’s Open (s)

Eurosport

12.30 Mäkihyppy: Kesä GP, HS 131, Hakuba (s)

14.15 Pyöräily: Tour de l’Avenir, 9. etappi (s)

16.00 Pyöräily: Saksan ympäriajo, 3. etappi (s)

18.00 Pyöräily: Tour de l’Avenir, 9. etappi

19.00 Pyöräily: Espanjan ympäriajo, 1. etappi (s)

21.45 Pyöräily: Vuelta extra (s)

Eurosport 2

17.45 Ampumahiihto: Keäaampumahiihdon MM-kisat, Nove Mesto (s)

19.45 Ampumahiihto: Keäaampumahiihdon MM-kisat, Nove Mesto (s)

SUNNUNTAI 26.8.

Ruutu+

15.55 Naisten Superpesis: 2. välierä, Tampere–Pori (s)

15.55 Naisten Superpesis, fanikamera: 2. välierä, Lapua–Jyväskylä (s)

15.55 Miesten Superpesis, fanikamera: Mahdollinen 5. puolivälierä, Kouvola–Kitee (s)

17.50 Lentopallo: Miesten EM-karsinnat, Romania–Suomi (s)

18.15 Veikkausliiga: KuPS–HJK (s)

18.50 Serie A: SPAL–Parma (s)

21.20 Serie A: Fiorentina–Chievo (s)

21.20 Inter–Torino (s)

Yle TV1

18.10 Urheiluruutu

20.45 Urheiluruutu

Yle TV2

19.05 Urheiluruutu

22.00 Urheiluruutu

MTV

14.30 Formula 1: Ennakkotunnelmat, Belgia (s)

19.10 Tulosruutu

22.20 Tulosruutu

C More Max

10.30 Formula GP3: Sunnuntain kilpailu, Belgia (s)

11.45 Formula 2: Sunnuntain kilpailu, Belgia (s)

14.30 Formula 1: Ennakkotunnelmat, Belgia (s)

15.00 Formula 1: Varikkosuora, Belgia (s)

15.30 Formula 1: Lähtösuora, Belgia (s)

16.00 Formula 1: Belgian osakilpailu (s)

18.10 Formula 1: Jälkihöyryt, Belgia (s)

23.10 La Liga: Sevilla–Villarreal (s)

C More Sport 1

13.05 Moto3: Iso-Britannian osakilpailu (s)

14.40 MotoGP: Iso-Britannian osakilpailu (s)

16.15 Moto2: Iso-Britannian osakilpailu (s)

19.10 La Liga: Espanyol–Valencia (s)

23.10 La Liga: Girona–Real Madrid (s)

C More Sport 2

13.00 Taitolento: Red Bull Air Race R 14, Kazan (s)

15.00 Taitolento: Red Bull Air Race R 8, Kazan (s)

16.05 Formula 1: Belgian osakilpailu (s)

19.00 Golf: PGA Tour, The Northern Trust (s)

C More Golf

19.00 Golf: PGA Tour, The Northern Trust (s)

01.55 Golf: PGA Tour Champions, Boeing Classic (s)

Viasat Urheilu

16.25 Bundesliiga: Mainz–Stuttgart (s)

18.55 Bundesliiga: Dortmund–RB Leipzig (s)

22.55 NFL: Harjoitusottelu, Buffalo–Cincinnati (s)

02.55 NFL: Harjoitusottelu, Dallas–Arizona (s)

Viasat Jalkapallo

15.25 Valioliiga: Watford–Crystal Palace (s)

17.55 Valioliiga: Newcastle–Chelsea (s)

21.55 Ligue 1: Marseille–Rennes (s)

Viasat Golf

14.00 Golf: D+D Czech Masters (s)

23.00 Golf: Canadian Pacifix Women’s Open (s)

Eurosport

12.45 Autourheilu: Porsche Supercup, Spa-Francorchamps (s)

14.30 Pyöräily: Tour de l’Avenir, 10. etappi (s)

17.00 Pyöräily: Espanjan ympäriajo, 2. etappi (s)

18.50 Pyöräily: Vuelta extra (s)

Eurosport 2

12.30 Autourheilu: Endurance Gt Suzuka (s)

16.30 Pyöräily: Saksan ympäriajo, 4. etappi (s)

Kommentit

    Näytä lisää
    Kommentointi on päättynyt