Muut lajit

Valioliiga toden teolla käyntiin, miten käy Simo Lipsasen EM-finaalissa? Tässä viikonlopun tv:n urheilutarjonta

Julkaistu:

TV-urheilu
Eri lajien EM-titteleistä mitellään viikonloppuna Berliinissä ja Glasgowssa. Englannin Valioliiga käynnistyy.
Yleisurheilun EM-kisat päättyvät viikonloppuna Berliinissä, Suomalaisista mukana on vielä lauantaina Elisa Neuvonen naisten 20 kilometrin kävelyssä sekä sunnuntaina miesten 4x100 metrin viestijoukkue ja Simo Lipsanen miesten kolmiloikan finaalissa.

Usean eri lajin Euroopan mestaruuksia on jaossa myös Glasgowssa. Suunnistuksen MM-kisoissa on puolestaan jäljellä vielä pitkät matkat. Viikonloppuna starttaa toden teolla myös Englannin Valioliiga.

Näiden ja muiden suorien tv-lähetysten aikataulus löytyvät oheisesta listauksesta.

LAUANTAI 11.8.

Ruutu+

07.00 Kamppailu-urheilu: Fight Sports, Glory 56 (s)
Mainos (Teksti jatkuu alla)
Mainos päättyy

10.00 Beach Volley: SM-finaalit, Jyväskylä (s)

15.00 Ravit: Toto76, Ylivieska (s)

16.45 Veikkausliiga: Honka–TPS (s)

16.45 Veikkausliiga: VPS–SJK (s)
Mainos (Teksti jatkuu alla)
Mainos päättyy

19.00 Nyrkkeily: Boxing Night Olavinlinna (s)

04.30 Kamppailu-urheilu: Fight Sports, EFC 72 (s)

Yle TV1

18.10 Urheiluruutu

20.50 Urheiluruutu

Yle TV2

10.45 Yleisurheilu: EM-kisat, Berliini (s)

13.30 Suunnistus: MM-kisat, naisten pitkä matka, Sigulda (s)

16.00 Suunnistus: MM-kisat, miesten pitkä matka, Sigulda (s)

18.50 Uimahypyt: EM-kisat, naisten 3m ponnahduslaudan finaali (s)

20.45 Yleisurheilu: EM-kisat, Berliini (s)

MTV

19.10 Tulosruutu

22.25 Tulosruutu

Nelonen

16.45 Veikkausliiga: Futiskierros (s)

C More Max

13.30 Moto3: Itävallan aika-ajot (s)

15.05 MotoGP: Itävallan aika-ajot (s)

16.05 Moto2: Itävallan aika-ajot (s)

C More Sport 1

15.00 Ravit: Toto76, Ylivieska (s)

22.00 Tennis: ATP 1000 Toronto, välierät (s)

Viasat Urheilu

12.00 Darts: Melbourne Masters (s)

17.55 Ligue 1: Nantes–Monaco (s)

21.00 Golf: PGA Championship (s)

Viasat Jalkapallo

14.25 Valioliiga: Newcastle–Tottenham (s)

16.55 Valioliiga: Huddersfield–Chelsea (s)

19.25 Valioliiga: Wolverhampton–Everton (s)

Viasat Jääkiekko

20.00 Speedway: GP, Målilla (s)

Viasat Golf

21.00 Golf: US PGA Championship (s)

Eurosport

10.00 Yleisurheilu: EM-kisat, Berliini (s)

13.30 Pyöräily: EM-kisat, naisten ja miesten BMX, Glasgow (s)

14.45 Telinevoimistelu: EM-kisat, miesten joukkuekilpailu, Glasgow (s)

17.30 Uimahypyt: EM-kisat, 10m joukkuekilpailun finaali, Glasgow (s)

19.00 Uimahypyt: EM-kisat, naisten 3m ponnahduslaudan finaali, Glasgow (s)

21.00 Yleisurheilu: EM-kisat, Berliini (s)

Eurosport 2

08.55 Snooker: World Open Yushan (s)

12.30 Pyöräily: EM-kisat, naisten ja miesten BMX, Glasgow (s)

14.25 Snooker: World Open Yushan (s)

19.30 Triathlon: EM-kisat, joukkuekilpailu, Glasgow (s)

23.00 Pyöräily: Utahin ympäriajo, 6. etappi (s)

SUNNUNTAI 12.8.

Ruutu+

10.00 Beach Volley: SM-finaalit, Jyväskylä (s)

14.15 Veikkausliiga: RoPS–IFK Mariahamn (s)

15.55 Miesten Superpesis, fanikamera: Sotkamo–Raahe (s)

15.55 Naisten Superpesis, fanikamera: Puolivälierät, Jyväskylä–Lappeenranta, Tampere–Rauma, Lapua–Seinäjoki (s)

16.55 Miesten Superpesis, fanikamera: Joensuu–Kouvola, Kankaanpää–Kitee, Imatra–Oulu, Hamina–Alajärvi (s)

17.45 Naisten Superpesis: Puolivälierä, Pori–Kempele (s)

18.15 Veikkausliiga: FC Lahti–Inter (s) 18.15 Veikkausliiga: RoPS–IFK Mariahamn (s)

18.15 Veikkausliiga: KuPS–PS Kemi (s)

Yle TV1

18.10 Urheiluruutu

20.45 Urheiluruutu

Yle TV2

09.55 Yleisurheilu: EM-kisat, Berliini (s)

13.30 Maantiepyöräily: EM-kisat, miesten kilpailu, Glasgow (s)

14.30 Uimahypyt: EM-kisat, naisten 3m parihyppyjen finaali, Glasgow (s)

15.15 Maantiepyöräily: EM-kisat, miesten kilpailu, Glasgow (s)

16.30 Telinevoimistelu: EM-kisat, miesten permannon finaali, Glasgow (s)

17.00 Maantiepyöräily: EM-kisat, miesten kilpailu, Glasgow (s)

18.15 Telinevoimistelu: EM-kisat, miesten hypyn, nojapuiden ja rekin finaalit,Glasgow (s)

20.10 Yleisurheilu: EM-kisat, Berliini (s)

MTV

19.10 Tulosruutu

22.20 Tulosruutu

C More Max

11.45 Moto3: Itävallan osakilpailu (s)

13.05 Moto2: Itävallan osakilpailu (s)

14.40 MotoGP: Itävallan osakilpailu (s)

C More Sport 1

20.30 Tennis: ATP 1000 Toronto, nelinpelin finaali (s)

23.00 Tennis: ATP 1000 Toronto, finaali (s)

Viasat Urheilu

12.00 Darts: World Series, Melbourne (S)

15.25 Belgian liiga: Oostende–Genk (s)

17.55 Ligue 1: Bordeaux–Strasbourg (s)

21.00 Golf: PGA Championship (s)

Viasat Jalkapallo

15.20 Valioliiga: Liverpool–West Ham (s)

17.50 Valioliiga: Arsenal–Manchester City (s)

21.20 Saksan supercup: Eintracht Frankfurt–Bayern München (s)

Viasat Jääkiekko

21.00 Autourheilu: Nascar, Consumers Energy 400 (s)

Viasat Golf

21.00 Golf: PGA Championship (s)

Eurosport

10.00 Yleisurheilu: EM-kisat, Berliini (s)

13.15 Maantiepyöräily: EM-kisat, miesten kilpailu, Glasgow (s)

20.00 Yleisurheilu: EM-kisat, Berliini (s)

Eurosport 2

08.55 Snooker: World Open Yushan (s)

12.30 Maantiepyöräily: EM-kisat, miesten kilpailu, Glasgow (s)

14.15 Jalkapallo: U20 naisten MM-kisat, Englanti–Meksiko (s)

16.30 Telinevoimistelu: EM-kisat, miesten telinekohtaiset finaalit, Glasgow (s)

23.00 Pyöräily: Utahin ympäriajo, 7. etappi (s)

Kommentit

    Näytä lisää
    Kommentointi on päättynyt