Muut lajit

SM-liigan kolmas finaali, NHL:n ja NBA:n pudotuspelit, pesäpallokausi käyntiin – Tv:ssä tarjolla vilkas urheiluviikonloppu

Julkaistu:

TV-urheilu
Ilta-Sanomat kokosi viikonlopun television suorien urheilulähetysten tiedot yhteen pakettiin.
Viikonloppuna televisiossa on jälleen todella runsas urheilutarjonta.

Jääkiekon SM-liigan kolmas finaaliottelu pelataan lauantaina Oulussa. Kahden ottelun jälkeen Kärpät johtaa finaalisarjaa voitoin 2–0. Torstaina Tshekille hävinnyt Leijonat kohtaa Tshekin EHT turnauksessa Venäjän ja Ruotsin.

Jalkapallon Veikkausliiga jatkuu viikonloppuna kuudella ottelulla. Pesäpallokausi käynnistyy puolestaan naisten ja miesten Superpesiksen avausotteluilla Fuengirolassa. NHL:n ja NBA:n pudouspelit jatkuvat. Sheffieldissä pelataan snookerin MM-kisat.

Näiden ja muiden suorien urheilulähetysten alkamisajat löydät alla olevasta listauksesta.
Mainos (Teksti jatkuu alla)
Mainos päättyy

LAUANTAI 21.4.

Ruutu+

12.45 Pesäpallo: Naisten Superpesis, Pesä Ysit–Lapuan Virkiä, Fuengirola (s)

15.00 Ravit: Toto76, Seinäjoki (s)

15.30 Veikkausliiga: Inter–TPS (s)

15.45 Veikkausliiga: FC Lahti–Ilves (s)

15.45 Veikkausliiga: HJK–KuPS (s)

15.45 Veikkausliiga: SJK–Honka (s)

16.30 SM-liiga: 3. finaali, Kärpät–Tappara (s)

00.00 NBA: Playoffs, New Orleans–Portland (s)

Yle TV1

18.10 Urheiluruutu

20.50 Urheiluruutu

Yle TV2

13.15 Salibandyliiga: Naisten loppuottelu, Classic–SB Pro, Helsinki (s)

16.15 Salibandyliiga: Miesten loppuottelu, Classic–Happee, Helsinki (s)

18.55 Jääkiekko: Ruotsin EHT-turnaus, Venäjä–Suomi, Helsinki (s)

MTV

15.15 Pelisilmä (s)

19.25 Tulosruutu

22.25 Tulosruutu

JIM

17.00 SM-liiga: 3. finaali, Kärpät–Tappara (s)

MTV Max

15.00 Ravit: Toto76, Seinäjoki (s)

20.25 Moto3: USA:n aika-ajot (s)

22.00 MotoGP: USA:n aika-ajot (s)

23.00 Moto2: USA:n aika-ajot (s)

C More Sport 1

14.30 Tennis: ATP 1000 Monte Carlo, välierät (s)

20.00 Golf: PGA Tour, Texas Open, 3. päivä (s)

C More Sport 2

16.10 SHL: 3. finaali, Växjö–Skellefteå (s)

C More Golf

20.00 Golf: PGA Tour, Texas Open, 3. päivä (s)

Viasat Urheilu

13.55 La Liga: Eibar–Getafe (s)

15.55 Serie A: Spal–Roma (s)

18.55 Serie A: Sassuolo–Fiorentina (s)

21.40 Championship: Cardiff–Nottingham (s)

Viasat Jalkapallo

14.25 Valioliiga: West Bromwich–Liverpool (s)

16.55 Valioliiga: Watford–Crystal Palace (s)

19.10 FA-cup: Semifinaali, Manchester United–Tottenham (s)

21.40 Serie A: Milan–Benevento (s)

Viasat Jääkiekko / Viasat Hockey

22.05 NHL: Playoffs, Washington–Columbus (s)

03.05 NHL: Playoffs, Boston–Toronto (s)

Viasat Sport

22.05 NHL: Playoffs, Tampa Bay–New Jersey (s)

Viasat Sport Premium

14.25 Valioliiga: West Bromwich–Liverpool (s)

16.55 Valioliiga: Watford–Crystal Palace (s)

21.40 Serie A: Milan–Benevento (s)

Viasat Fotboll

13.55 La Liga: Eibar–Getafe (s)

15.55 Serie A: Spal–Roma (s)

18.55 Serie A: Sassuolo–Fiorentina (s)

Viasat Golf

15.00 Golf: Trophee Hassan II, 3. päivä (s)

01.00 Golf: HUGEL-JTBS Open, 3. päivä (s)

Eurosport

12.00 Snooker: MM-kisat, Sheffield (s)

16.30 Snooker: MM-kisat, Sheffield (s)

21.00 Snooker: MM-kisat, Sheffield (s)

Eurosport 2

11.30 Superbike: MM-sarja, Assen, superpole (s)

13.45 Superbike: MM-sarja, Assen, 1. lähtö (s)

15.45 Moottoripyöräily: Endurance, MM-sarja, Le Mans (s)

16.30 Pyöräily: Kroatian ympäriajo, 5. etappi (s)

18.30 Moottoripyöräily: Endurance, MM-sarja, Le Mans (s)

Ruutu+ Urheilu 1

00.00 NBA: Playoffs, New Orleans–Portland (s)

Sunnuntai 22.4.

Ruutu+

14.45 Pesäpallo: Superpesis, Imatran Pallo-Veikot–Vimpelin Veto, Fungirola (s)

15.45 Veikkausliiga: RoPS–PS Kemi (s)

15.45 Veikkausliiga: IFK Mariehamn–VPS (s)

22.30 NBA: Playoffs, San Antonio–Golden State (s)

Yle TV1

18.10 Urheiluruutu

20.45 Urheiluruutu

Yle TV2

13.30 Jääkiekko: U18 MM-kisat, Suomi–Venäjä, Tseljabinsk (s)

15.45 Koripallo: Naisten Korisliigan 3. loppuottelu, Catz–Pelikarhut (s)

19.00 Jääkiekko: Ruotsin EHT-turnaus, Suomi–Ruotsi, Pardubice (s)

MTV

19.10 Tulosruutu

22.20 Tulosruutu

C More Max

15.00 Taitolento: Air Race R 14, Cannes (s)

17.00 Taitolento: Air Race R 8, Cannes (s)

18.45 Moto3: USA:n osakilpailu (s)

20.05 Moto2: USA:n osakilpailu (s)

21.40 MotoGP: USA:n osakilpailu (s)

C More Sport 1

12.30 Tennis: ATP 1000 Monte Carlo, nelinpelin finaali (s)

15.30 Tennis: ATP 1000 Monte Carlo, finaali (s)

20.00 Golf: PGA Tour, Texas Open, 4. päivä (s)

C More Sport 2

16.10 SHL: 4. finaali, Skellefteå–Växjö (s)

C More Golf

20.00 Golf: PGA Tour, Texas Open, 4. päivä (s)

Viasat Urheilu

13.25 Serie A: Cagliari–Bologna (s)

16.55 FA-cup: Semifinaali, Chelsea–Southampton (s)

19.25 La Liga: Las Palmas–Alavés (s)

21.40 La Liga: Atlético Madrid–Real Betis (s)

02.05 NHL: Playoffs, ottelu avoin (s)

Viasat Jalkapallo

12.55 La Liga: Girona–Espanyol (s)

15.25 Valioliiga: Arsenal–West Ham (s)

18.25 Valioliiga: Manchester City–Swansea (s)

21.40 Serie A: Juventus–Napoli (s)

Viasat Jääkiekko

17.00 KHL: 5. finaali, Ak Bars Kazan–TsSKA Moskova (s)

22.05 NHL: Playoffs, ottelu avoin (s)

02.05 NHL: Playoffs, ottelu avoin (s)

Viasat Sport

12.55 La Liga: Girona–Espanyol (s)

19.25 La Liga: Las Palmas–Alavés (s)

21.55 Ligue 1: Bordeaux–PSG (s)

Viasat Sport Premium

15.25 Valioliiga: Arsenal–West Ham (s)

18.25 Valioliiga: Manchester City–Swansea (s)

21.40 Serie A: Juventus–Napoli (s)

Viasat Fotboll

13.25 Serie A: Cagliari–Bologna (s)

17.55 Ligue 1: St. Etienne–Troyes (s)

21.40 La Liga: Atlético Madrid–Real Betis (s)

Viasat Hockey

16.55 KHL: 5. finaali, Ak Bars Kazan–TsSKA Moskova (s)

02.05 NHL: Playoffs, ottelu avoin (s)

05.05 NHL: Playoffs, ottelu avoin (s)

Viasat Golf

15.00 Golf: Trophee Hassan II, 4. päivä (s)

01.00 Golf: HUGEL-JTBS Open, 4. päivä (s)

Eurosport

12.00 Snooker: MM-kisat, Sheffield (s)

15.00 Pyöräily: La Doyenne, Liege–Bastogne–Liege (s)

18.15 Snooker: MM-kisat, Sheffield (s)

21.00 Snooker: MM-kisat, Sheffield (s)

01.15 MLS: Portland–New York City (s)

Eurosport 2

08.00 Moottoripyöräily: Endurance, MM-sarja, Le Mans (s)

11.00 Maraton: Lontoon maraton (s)

14.30 Moottoripyöräily: Endurance, MM-sarja, Le Mans (s)

16.15 Pyöräily: Kroatian ympäriajo, 6. etappi (s)

17.45 Autourheilu: Endurance Series, Monza (s)

23.00 MLS: Seattle–Minnesota (s)

Ruutu+ Urheilu 1

22.30 NBA: Playoffs, San Antonio–Golden State (s)

Kommentit

    Näytä lisää
    Kommentointi on päättynyt