Maanantain tulospörssi - lue päivän urheilutulokset

Julkaistu:

Urheilutuloksia
IS niputti maanantain urheilutulokset yhdeksi paketiksi.

Jalkapallo


Englannin Valioliiga: 
Swansea–Hull 1–1
Kärki 15 kierroksen jälkeen: Arsenal 35, Liverpool 30, Chelsea 30, Manchester City 29

Englannin cup:
2. kierros: Wrexham–Oxford 1–2

Ranskan cup:
8. kierros: Creteil–Metz 1–0

Tanskan liiga:
Aalborg–Viborg 5–0

Kärki 18 kierroksen jälkeen: Midtjylland 36, Aalborg 32, FC Kööpenhamina 30, Bröndby 25

Portugalin liiga:
Vitoria Setubal–Academica Coimbra 1–0
Kärki 12 kierroksen jälkeen: Sporting Lissabon 29, Porto 27, Benfica 27, Estoril 20

Puolan liiga:
Cracovia Krakova–Zaglebie Lubin 2–0
Kärki 20 kierroksen jälkeen: Legia Varsova 40, Gornik Zabrze 37, Wisla Krakova 34, Lech Poznan 33

Romanian liiga:
CFR Cluj–Sageata Navodari 6–1, Astra Giurgiu–Vaslui 1–0
Kärki 17 kierroksen jälkeen: Astra Giurgiu 38, Petrolul Ploiesti 34, Steaua Bukarest 32, Pandurii 31

Kroatian liiga:
Zadar–Hajduk Split 1–1
Kärki 19 kierroksen jälkeen: Dinamo Zagreb 40, Hajduk Split 37, Rijeka 34, Lokomotiva Zagreb 32

Kreikan liiga:
Panaitolikos–Panionios 0–0
Kärki 14 kierroksen jälkeen: Olympiakos 40, PAOK 32, Atromitos 25, Panathinaikos 24

Turkin liiga:
Besiktas–Sivasspor 1–1, Erciyesspor–Eskisehirspor 0–2
Kärki 14 kierroksen jälkeen: Fenerbahce 35, Kasimpasa 27, Besiktas 26, Galatasaray 26

Israelin liiga:
Hapoel Tel Aviv–Ashdod 2–1
Kärki 12 kierroksen jälkeen: Maccabi Tel Aviv 29, Hapoel Beer Sheva 27, Bnei Sakhnin 22, Maccabi Haifa 20

Saksan 2. Bundesliiga:
Kaiserslautern–Fortuna Düsseldorf 0–1
Kärki 17 kierroksen jälkeen: FC Köln 33, Greuther Fürth 32, Kaiserslautern 28, St. Pauli 28

Italian kakkosliiga:
Spezia–Avellino 0–0
Kärki 17 kierroksen jälkeen: Empoli 32, Palermo 31, Virtus Lanciano 30, Avellino 29

Hollannin kakkosliiga:
Jong Ajax–Jong PSV 2–2
Kärki 20 kierroksen jälkeen: Dordrecht 43, Willem II 37, FC Eindhoven 37, Sparta Rotterdam 35

Sveitsin kakkosliiga:
Locarno–Servette 0–4
Kärki 18 kierroksen jälkeen: Vaduz 39, Servette 35, Schaffhausen 34, FC Wil 30

Turkin kakkosliiga:
Bucaspor–Mersin Idmanyurdu 2–2, Gaziantep–Kahramanmaraspor 2–1
Kärki 15 kierroksen jälkeen: Ankaraspor 32, BBSK Istanbul 32, Orduspor 32, Balikesirspor 31

Ystävyysottelu:
Valencia–Indonesia 4–2


Jääkiekko


KHL:
Ak Bars Kazan–Torpedo Nizhni Novgorod 2–1 (T: Sakari Salminen 1+0, Juuso Hietanen 0+1), Slovan Bratislava–Atlant Mytishtshi 1–2 rl.
Läntisen konferenssin kärki: Pietarin SKA 75, Moskovan Dynamo 73, Moskovan TsSKA 65, Riian Dynamo 65
Itäisen konferenssin kärki: Kazan 71, Barys Astana 70, Ufa 65, Magnitogorsk 63

Venäjän kakkosliiga VHL:
Dinamo Balashiha–VMF-Karelia Pietari 1–3, Kuban Krasnodar–THK Tver 0–2
Tilanne: Rubin Tjumen 56, Kuban Krasnodar 54, Toros Neftekamsk 54, Buran Voronezh 52


Koripallo


Adrianmeren liiga:
Crvena Zvezda Belgrad, Serbia–Zadar, Kroatia 82–69
Kärki 11 kierroksen jälkeen: Crvena Zvezda 18, Partizan Belgrad 16, Cedevita Zagreb 16, Cibona Zagreb 14

Baltian liiga:
Lohko A:
Tallinnan Kalev, Viro–Norrköping Dolphins, Ruotsi 62–77
Tilanne: Pyrintö 12, Norrköping 8, Jekabpils 4, Kalev 4, Tarvas 4, Valmiera 4, Tyco Rapla 2

Ranskan liiga:
Chorale Roanne–Pau Orthez 69–85
Tilanne: Orleans 16, Nanterre 16, Limoges 14, Dijon 14

Kreikan liiga:
Panathinaikos–Ikaros 77–61
Kärki 9 kierroksen jälkeen: Olympiakos 16, Panathinaikos 16, Panionios 14, PAOK 12

Romanian liiga:
Universitatea Craiova–Pitesti 71–60
Tilanne: Sibiu 18, Ploiesti 18, Oradea 16, Cluj 14


Käsipallo


Naisten MM-kisat:
Lohko C:
Paraguay–Angola 12–37, Espanja–Puola 26–20, Argentiina–Norja 18–37
Tilanne: Angola 4, Norja 4, Puola 2, Espanja 2, Argentiina 0, Paraguay 0 
Lohko D:
Tunisia–Unkari 24–26, Tshekki–Saksa 32–37, Australia–Romania 13–32
Tilanne: Romania 4, Saksa 4, Unkari 4, Tunisia 0, Tshekki 0, Australia 0


Lentopallo


Miesten Mestaruusliiga:
Riento–Saimaa Volley 3–0
Tilanne: VaLePa 31, Tiikerit 28, Hurrikaani 25, Loimu 25

Tshekin liiga:
Dukla Liberec–Benatky nad Jizerou 3–2
Kärki 9 kierroksen jälkeen: Zlin 23, Liberec 20, Ceske Budejovice 20, CZU Praha 18

Naisten Puolan liiga:
Budowlani Lodz–Bielsko-Biala 2–3
Tilanne: Chemik Police 27, Wroclaw 24, Trefl Sopot 23, Bielsko-Biala 16

Naisten Romanian liiga:
Universitatea Craiova–Alba Blaj 2–3
Tilanne: Stiinta Bacau 33, Dinamo Bukarest 29, Alba Blaj 29, Tirgu Mures 21

Naisten Bulgarian cup:
Lohko A:
Maritsa–Kazanluk 3–0
Tilanne: Maritsa 3, Slavia Sofia 3, Kazanluk 0
Lohko B:
Levski Sofia–CSKA-Demaks 3–0
Tilanne: Levski 3, SKA-Demaks 3, EPU 0


Maahockey


Delhi, Intia:
Alle 21-vuotiaiden MM-kisat:

Lohko B:
Argentiina–Espanja 1–0, Australia–Ranska 2–0
Lopputilanne: Australia 9, Ranska 6, Argentiina 3, Espanja 0
Lohko D:
Englanti–Malesia 2–4, Etelä-Afrikka–Uusi-Seelanti 0–1
Lopputilanne: Malesia 9, Uusi-Seelanti 4, Etelä-Afrikka 3, Englanti 1
Lohkojen kaksi parasta pudotuspeleihin.


Salibandy


Brno, Tshekki:
Naisten MM-kisat:

Lohko A:
Suomi–Puola 9–2 (S: Eliisa Alanko 2, Elina Kujala 2, Emmi Niemelä 1, Marianne Hannonen 1, Laura Mertsalmi 1, Katri Luomaniemi 1, Alisa Pöllänen 1), Venäjä–Ruotsi 1–21
Lopputilanne: Ruotsi 6, Suomi 4, Puola 2, Venäjä 0
Lohko B:
Norja–Sveitsi 3–6, Latvia–Tshekki 1–12
Lopputilanne: Sveitsi 6, Tshekki 4, Norja 2, Latvia 0

Kommentit

    Näytä lisää
    Kommentointi on päättynyt