Tasavallan presidentti Niinistö ylensi ison joukon upseereita – katso kaikki! - Kotimaa - Ilta-Sanomat

Tasavallan presidentti Niinistö ylensi ison joukon upseereita – katso kaikki!

Tänä vuonna ei järjestetä Puolustusvoimain lippujuhlan päivän paraatia. Kuva on vuodelta 2015.

Julkaistu: 4.6. 0:00

Tänään on moni upseeri ylennetty Puolustusvoimain lippujuhlan päivän kunniaksi.

Tasavallan presidentti on puolustusvoimain lippujuhlan päivänä 4. kesäkuuta 2020 everstiksi ylentänyt

everstiluutnantit Vesa Laitosen ja Mikko Mäntysen Maasotakoulusta, Markku Pajuniemen

Pääesikunnasta, Mika Sepän Kainuun prikaatista, Jari Seppälän Järjestelmäkeskuksesta ja Jari Virolaisen

Puolustusvoimien logistiikkalaitoksen esikunnasta. Kommodoriksi on ylennetty komentaja Patrik Lillqvist

Merivoimien esikunnasta ja insinöörieverstiksi insinöörieverstiluutnantti Janne Jokinen Pääesikunnasta.

everstiksi:

everstiluutnantti Vesa Matti LAITONEN (Maasotakoulu)

everstiluutnantti Mikko Juhani MÄNTYNEN (Maavoimien esikunta)

everstiluutnantti Markku Juhani PAJUNIEMI (Pääesikunta)

everstiluutnantti Mika Antero SEPPÄ (Kainuun prikaati)

everstiluutnantti Jari Juhani SEPPÄLÄ (Järjestelmäkeskus)

everstiluutnantti Jari Petri Kalevi VIROLAINEN (Puolustusvoimien logistiikkalaitoksen esikunta)

kommodoriksi:

komentaja Kaj Patrik LILLQVIST (Merivoimien esikunta)

insinöörieverstiksi:

insinöörieverstiluutnantti Janne Mika Sakari JOKINEN (Pääesikunta)

everstiluutnantiksi:

majuri Jussi Tapani ANSAMAA (Ilmasotakoulu)

majuri Matti Aleksi ANTTILA (Maavoimien esikunta)

majuri Jan Erik BJURSTRÖM (Ilmavoimien esikunta)

majuri Ari Juhani HELENIUS (Pääesikunta)

majuri Jyrki Kalevi KELLMAN (Maavoimien esikunta)

majuri Juha Heikki KONTTINEN (Kaartin jääkärirykmentti)

majuri Jan Erik KULKKI (Merivoimien esikunta)

majuri Tommi Sakari LAARI (Maanpuolustuskorkeakoulu)

majuri Juha-Eero Olavi LEHTO (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

majuri Kimmo Olavi LEVANDER (Porin prikaati)

majuri Tom Antero MALMSTRÖM (Pääesikunta)

majuri Juha Masi Petteri MONTONEN (Maavoimien esikunta)

majuri Sami Petteri NENONEN (Ilmavoimien esikunta)

majuri Lauri Johannes OKSA (Pääesikunta)

majuri Olli-Pekka PAJU (Kainuun prikaati)

majuri Antti-Tuomas PULKKA (Maanpuolustuskorkeakoulu)

majuri Timo Aleksi PUNNALA (Pääesikunta)

majuri Mikko Petteri RASIMUS (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

majuri Juha Martti Tapani RATINEN (1. Logistiikkarykmentti)

majuri Janne Olavi RAUTAKORPI (Satakunnan lennosto)

majuri Eetu Oskari RIKKINEN (Maanpuolustuskorkeakoulu)

majuri Asko Tapio Ensio TOIVANEN (Pääesikunta)

majuri Jukka Tapani TUURI (Pääesikunta)

majuri Jarno Markus TYYSKÄ (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

insinöörieverstiluutnantiksi:

insinöörimajuri Janne Petteri FILPUS (Pääesikunta)

insinöörimajuri Janne Veli-Matti HAKALA (Satakunnan lennosto)

insinöörimajuri Mika Kalevi HÄMÄLÄINEN (Järjestelmäkeskus)

insinöörimajuri Matti Henrikki HÄRKKI (Järjestelmäkeskus)

insinöörimajuri Timo Juhani KOKKO (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

insinöörimajuri Päivi Elina MATTILA (Puolustusvoimien tutkimuslaitos)

insinöörimajuri Anu Maarika OJALA (Järjestelmäkeskus)

insinöörimajuri Veli-Matti Juhani OJANPERÄ (Pääesikunta)

insinöörimajuri Juha Kristian TUURA (Lapin lennosto)

komentajaksi:

komentajakapteeni Klaus Juhani FROMHOLZ (Merivoimien esikunta)

komentajakapteeni Jyrki Ilari HALME (Puolustusvoimien logistiikkalaitoksen esikunta)

komentajakapteeni Jukka Matti LEIKOS (Pääesikunta)

komentajakapteeni Jaakko Viljami PLATHAN (Maanpuolustuskorkeakoulu)

majuriksi:

kapteeni Ari-Pekka Tapani BURMOI (Puolustusvoimien logistiikkalaitoksen esikunta)

kapteeni Jussi Martti Ilmari ERONEN (Maavoimien esikunta)

kapteeni Anssi Lauri KATAJAMÄKI (Maavoimien esikunta)

kapteeni Jussi Petteri KOMULAINEN (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

kapteeni Aki Matti KUKKONEN (Maanpuolustuskorkeakoulu)

kapteeni Marko Antero LINDQVIST (Maasotakoulu)

kapteeni Karl Marcus LÖNNQVIST (Satakunnan lennosto)

kapteeni Janne Antero MAKKONEN (Kaartin jääkärirykmentti)

kapteeni Jaakko Tapani MUSSAARI (2. Logistiikkarykmentti)

kapteeni Jaakko Juho Ilmari MUSTONEN (Lapin lennosto)

kapteeni Jukka Tapani NIIRANEN (Maavoimien esikunta)

kapteeni Hannu Markus PIETILÄ (Panssariprikaati)

kapteeni Ville Evald RAUTIAINEN (Maavoimien esikunta)

kapteeni Niko Sebastian SAVOLAINEN (Pääesikunta)

kapteeni Jussi Akusti TAMMELIN (Maavoimien esikunta)

kapteeni Antti Viljo Antero VESTERINEN (Maasotakoulu)

insinöörimajuriksi:

insinöörikapteeni Markku Eerik HÄLISEVÄ (Lapin lennosto)

insinöörikapteeni Pauli Aleksi KAASINEN (Ilmavoimien esikunta)

insinöörikapteeni Mika Johannes KIISKINEN (Pääesikunta)

insinöörikapteeni Kimmo Juhani KOUHIA (Järjestelmäkeskus)

insinöörikapteeni Pekka Olavi LAUKKANEN (Ilmavoimien esikunta)

insinöörikapteeni Mika Petteri POLKU (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

insinöörikapteeni Klaus Matti Sakari PURANEN (Pääesikunta)

komentajakapteeniksi:

kapteeniluutnantti Janne Antero VIHERVAARA (Merivoimien esikunta)

kapteeniluutnantti Juha Kristian LÄHTEENMÄKI (Pääesikunta)

kapteeniluutnantti Timo Juhani JÄÄSÄRÖ (Pääesikunta)

insinöörikomentajakapteeniksi:

insinöörikapteeniluutnantti Ari-Pekka HARHALA (Järjestelmäkeskus)

insinöörikapteeniluutnantti Pasi Antero HENTTONEN (Merivoimien esikunta)

insinöörikapteeniluutnantti Kalle Matti Hermanni HUKKI (Järjestelmäkeskus)

insinöörikapteeniluutnantti Jarmo Kalervo KUKKONEN (Järjestelmäkeskus)

insinöörikapteeniluutnantti Harri Juhani KULJU (Järjestelmäkeskus)

insinöörikapteeniluutnantti Tero Teuvo Tapani LAAMANEN (Järjestelmäkeskus)

insinöörikapteeniluutnantti Tom Kalervo MERIVIRTA (Pääesikunta)

insinöörikapteeniluutnantti Jussi Sakari PENTTILÄ (Järjestelmäkeskus)

kapteeniksi:

yliluutnantti Sami Petteri ESKOLA (Pääesikunta)

yliluutnantti Harri Pentti HAUKKALA (Karjalan prikaati)

yliluutnantti Paul Erik Johannes HEIKKINEN (Utin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Tapio Juho Paavo HEISKANEN (Pääesikunta)

yliluutnantti Tommi Martin HENDRIKS (Utin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Miska Heikki Ilari HONKAKOSKI (Maasotakoulu)

yliluutnantti Petri Ville Olavi HYNNINEN (Utin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Veli-Pekka Johannes ILLUKKA (Utin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Ari-Pekka Matias JAKONEN (3. Logistiikkarykmentti)

yliluutnantti Tomi Ilari JAUHO (Maasotakoulu)

yliluutnantti Seppo Nikolai KALLIOMÄKI (Utin jääkärirykmentti)

Yliluutnantti Marko Mikael KARPPINEN (Puolustusvoimien palvelukeskus)

yliluutnantti Marko Kristian KESKINIVA (Lapin lennosto)

yliluutnantti Ari Ilmari KESKI-SÄNTTI (Jääkäriprikaati)

yliluutnantti Jarkko Mikael KETOLA (Panssariprikaati)

yliluutnantti Sami Johannes KETOLA (Karjalan prikaati)

yliluutnantti Petri Jaakko KONTSAS (Lapin lennosto)

yliluutnantti Harri Juhani KUHALAMPI (1. Logistiikkarykmentti)

yliluutnantti Mikko Mikael LAHTI (Kaartin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Kari-Pekka LASSILA (2. Logistiikkarykmentti)

yliluutnantti Jaska Petteri LEINO (Utin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Tuomo Tapani LEPPILAMPI (Jääkäriprikaati)

yliluutnantti Ville-Petteri LOIHURANTA (Karjalan prikaati)

yliluutnantti Toni Kristian LÖPPÖNEN (Karjalan prikaati)

yliluutnantti Olli Pekka MIETTINEN (Karjalan lennosto)

yliluutnantti Mikko Juhani MÄKELÄ (Utin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Mika Allan MÄKINEN (Puolustusvoimien palvelukeskus)

yliluutnantti Jarmo Juhani NEITOLA (Jääkäriprikaati)

yliluutnantti Mikko Juhani NEVALA (Jääkäriprikaati)

yliluutnantti Toni Mikael NIEMINEN (Karjalan prikaati)

yliluutnantti Tero Markus OJANEN (Kaartin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Ilkka Tapani PARTANEN (Sotilaslääketieteen keskus)

yliluutnantti Simo Sakari PENTTILÄ (Kaartin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Timo Juhani PITKÄRANTA (3. Logistiikkarykmentti)

yliluutnantti Tapio Olavi PERTTUNEN (Kainuun prikaati)

yliluutnantti Esa-Pekka Henrik PIETILÄ (Utin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Jari Markku Juhani PIKKARAINEN (Panssariprikaati)

yliluutnantti Matti Juhani PUHA (Kaartin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Pekka Antero RINNE (Karjalan prikaati)

yliluutnantti Arto Juha Olavi RINTAKOSKI (Panssariprikaati)

yliluutnantti Tuomo Kalervo SAARISTO (Karjalan prikaati)

yliluutnantti Juhani Kristian SORANKO (Maasotakoulu)

yliluutnantti Jussi Oskari SUHONEN (Pääesikunta)

yliluutnantti Janne Mikael SUUTARI (Utin jääkärirykmentti)

yliluutnantti Pekka Asko Mikael SUVITIE (Karjalan prikaati)

yliluutnantti Sami-Pekka SYVÄTERÄ (Panssariprikaati)

yliluutnantti Timo Pekka TARVAINEN (Karjalan lennosto)

yliluutnantti Pekka Juhani TELKKINEN (Karjalan prikaati)

yliluutnantti Riku Petteri UUSIKOSKI (Pääesikunta)

yliluutnantti Sakari Jorma Kalevi VARJAKOSKI (Sotilaslääketieteen keskus)

yliluutnantti Tommi Petteri VEHVILÄINEN (Utin jääkärirykmentti)

kapteeniluutnantiksi:

yliluutnantti Vesa Ensio HUHTASALO (Merivoimien esikunta)

yliluutnantti Mika Veikko Tapio LÄHTEENMAA (Rannikkolaivasto)

yliluutnantti Marko Juhani ORELL (Rannikkolaivasto)

yliluutnantti Marko Tapani RAUHALA (Rannikkolaivasto)

insinöörikapteeniksi:

insinööriyliluutnantti Niko Juhani AUVINEN (2. Logistiikkarykmentti)

insinööriyliluutnantti Tuukka Armas Toivo FORSSELL (Ilmavoimien esikunta)

insinööriyliluutnantti Jaakko Aaro Antero JÄRVINEVA (Satakunnan lennosto)

insinööriyliluutnantti Hannu Tapio KIISKI (Karjalan prikaati)

insinööriyliluutnantti Mika Johannes KINNUNEN (Utin jääkärirykmentti)

insinööriyliluutnantti Kari Mikael KOISTINEN (Karjalan lennosto)

insinööriyliluutnantti Jani Veli Petteri LAITINEN (Karjalan lennosto)

insinööriyliluutnantti Petri Sakari PERTOLA (Satakunnan lennosto)

insinööriyliluutnantti Juha Jaakko RANTALA (Jääkäriprikaati)

insinööriyliluutnantti Samu Virkko VÄÄTÄINEN (Puolustusvoimien logistiikkalaitoksen esikunta)

teknikkokapteeniksi:

teknikkoyliluutnantti Reijo Heikki UUSIPAAVALNIEMI (Lapin lennosto)

insinööriyliluutnantti Janne Petteri VAITTINEN (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

insinööriyliluutnantti Veli-Matti RANTAPAJU (Järjestelmäkeskus)

yliluutnantiksi:

luutnantti Jan Pentti Samuel ALKIOMAA (Maasotakoulu)

luutnantti Ville Samuli ASP (Karjalan prikaati)

luutnantti Emil August EKBLAD (Karjalan prikaati)

luutnantti Erkki-Pekka Petteri EKMAN (Rannikkolaivasto)

luutnantti Joona Akseli HAATAJA (Rannikkolaivasto)

luutnantti Tapio Veikko Kalevi HAKAOJA (Porin prikaati)

luutnantti Mikko Juhanpoika HONKALAMPI (Karjalan lennosto)

luutnantti Henri Matti Ensio HÄNNIKÄINEN (Porin prikaati)

luutnantti Juho Matias IKONEN (Puolustusvoimien logistiikkalaitoksen esikunta)

luutnantti Matti Aarre Antero JÄRVINEN (Karjalan lennosto)

luutnantti Jukka Kalervo KAISAMATTI (Lapin lennosto)

luutnantti Jaakko Kaj Olavi KALLIO (Utin jääkärirykmentti)

luutnantti Yrjö Miikka KARJULA (Ilmasotakoulu)

luutnantti Joona Markus Tapani KARPPINEN (Panssariprikaati)

luutnantti Niko Tapio Johannes KAUKKILA (Maasotakoulu)

luutnantti Joonas Reino Hermanni KILPONEN (Panssariprikaati)

luutnantti Jussi Petteri KOIVURANTA (Utin jääkärirykmentti)

luutnantti Aleksi Ilmari KORHONEN (Utin jääkärirykmentti)

luutnantti Juho Matias KURTTI (Kaartin jääkärirykmentti)

luutnantti Mikko Matias KYTÖ (Lapin lennosto)

luutnantti Joni Jalmari LAAKSO (Rannikkolaivasto)

luutnantti Jussi Tuomas LAUKKANEN (Kainuun prikaati)

luutnantti Leo Tapani LEHMUSVUORI (Lapin lennosto)

luutnantti Anton Miika Matias LEHTO (Porin prikaati)

luutnantti Joona Christian LINDQVIST (Porin prikaati)

luutnantti Antti Ilmari LINTALA (Karjalan lennosto)

luutnantti Jonne Juhani LINTUNEN (Karjalan prikaati)

luutnantti Markus Mikael LUNDMARK (Rannikkolaivasto)

luutnantti Mikko Enok LÄHTEENKORVA (Utin jääkärirykmentti)

luutnantti Markus Santeri LÄHTEENMÄKI (Lapin lennosto)

luutnantti Jere Aleksanteri MALMSTRÖM (Kaartin jääkärirykmentti)

luutnantti Ville Jussi Antero MERILÄINEN (Kainuun prikaati)

luutnantti Micael Albert Antero MÄENPÄÄ (Karjalan lennosto)

luutnantti Samuli Lauri Juhani MÄKINEN (Utin jääkärirykmentti)

luutnantti Mikael Johannes NENONEN (Maasotakoulu)

luutnantti Tuisku Johannes NIEMINEN (Utin jääkärirykmentti)

luutnantti Timo Johannes NUUTINEN (Kainuun prikaati)

luutnantti Antti Juho PALOKANGAS (Jääkäriprikaati)

luutnantti Simo-Pekka Johannes PARKATTI (Kaartin jääkärirykmentti)

luutnantti Eero Viljami PENTIKÄINEN (Karjalan lennosto)

luutnantti Niko Ari Kristian PYYKKÖ (Kainuun prikaati)

luutnantti Tuomas Juhana RAUANHEIMO (Panssariprikaati)

luutnantti Lauri Matias ROUKALA (Satakunnan lennosto)

luutnantti Rami Petteri ROVANEN (Panssariprikaati)

luutnantti Marko Kalervo RUOKOLAINEN (Panssariprikaati)

luutnantti Otso Artturi SAARINEN (Rannikkoprikaati)

luutnantti Samuel Benjamin SEPPÄLÄ (Kaartin jääkärirykmentti)

luutnantti Arttu Oskari SIEKKINEN (Jääkäriprikaati)

luutnantti Max Fabian SKOG (Karjalan prikaati)

luutnantti Santeri Ville Aleksi SOHLMAN (Porin prikaati)

luutnantti Joonas Jaakko Erkki STARK (Jääkäriprikaati)

luutnantti Samuel Markus SVEGIN (Karjalan lennosto)

luutnantti Jyrki Ensio TAHVANAINEN (Karjalan prikaati)

luutnantti Juuso Johannes Olavi TAIMIO (Karjalan lennosto)

luutnantti Jonne Petteri TIMOSKAINEN (Karjalan lennosto)

luutnantti Joni Mikael TOIKKANEN (Maasotakoulu)

luutnantti Nicklas Juhani TURUNEN (Maasotakoulu)

luutnantti Lasse Vihtori VAHOS (Kaartin jääkärirykmentti)

luutnantti Jouko Valtteri VOUTILAINEN (Kaartin jääkärirykmentti)

luutnantti Anssi Juhani VÄYRYNEN (Lapin lennosto)

luutnantti Juho Valtteri ÄIJÄLÄ (Satakunnan lennosto)

luutnantti Timo Antero LANKAN EN (Maasotakoulu)

insinööriyliluutnantiksi:

alikersantti Juha Marko HUIKARI (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

insinööriluutnantti Mikko Auvo Ilmari IHANAINEN (Järjestelmäkeskus)

insinööriluutnantti Kenneth Valdemar ERIKSSON (2. Logistiikkarykmentti)

insinööriluutnantti Niko Jarno Juhani KAINULAINEN (Rannikkolaivasto)

insinööriluutnantti Turo Rainer KARJALAINEN (Rannikkolaivasto)

insinööriluutnantti Juha Ville Matti KORHONEN (Järjestelmäkeskus)

alikersantti Risto Antero KUUSKERI (Järjestelmäkeskus)

insinööriluutnantti Petri Mikael KYLLÖNEN (1. Logistiikkarykmentti)

vääpeli Tomi Tapani LEHTONEN (Merivoimien esikunta)

insinööriluutnantti Sami Eemeli NIKKANEN (Merivoimien esikunta)

insinööriluutnantti Joni Petteri PEKKALA (Rannikkolaivasto)

insinööriluutnantti Ville Petteri PULKKINEN (Maasotakoulu)

insinööriluutnantti Timo Petteri SIKIÖ (Räjähdekeskus)

insinööriluutnantti Heikki Johannes SIMOLA (Karjalan prikaati)

vänrikki Juha Aleksander SOLA (Rannikkolaivasto)

insinööriluutnantti Ilkka Kullervo TUKKAINEN (Satakunnan lennosto)

alikersantti Juha Markku Jalmari VILJAKKA (Porin prikaati)

lääkintäyliluutnantiksi:

vänrikki Tero Nikolai OHRANKÄMMEN (Sotilaslääketieteen keskus)

ylikersantti Arto Juhani SAINIO (Sotilaslääketieteen keskus)

insinööriluutnantiksi:

kersantti Kim Mika Tapani GRÖHN (Porin prikaati)

alikersantti Mika Henrik Johannes HASANEN (Pääesikunta)

alikersantti Jarno Markus KARSIKAS (Räjähdekeskus)

alikersantti Janne Kalervo KEHUS (Lapin lennosto)

ylikersantti Markus Jouko Antero KETONEN (Rannikkoprikaati)

alikersantti Lauri Ilmari KORHONEN (Pääesikunta)

kersantti Mikko Ville Antero KULMALA (2. Logistiikkarykmentti)

alikersantti Antti Tapio LAINE (Karjalan prikaati)

ylikersantti Markus Kristian LÖFGREN (Lapin lennosto)

alikersantti Juha Oskari MERTA (Rannikkolaivasto)

ylikersantti Ossi Rikhard NYMAN (Rannikkolaivasto)

ylikersantti Ida Pauliina PÄÄKKÖLÄ (Maasotakoulu)

vääpeli Kimmo Juhani TAINA (Karjalan lennosto)

kersantti Riku Justus VÄITTI (Järjestelmäkeskus)

ylikersantti Anssi Tapani VIRKAMÄKI (3. Logistiikkarykmentti)

teknikkoluutnantiksi:

ylivääpeli Mika Tapani VALORINTA (Satakunnan lennosto)

Alla mainitut puolustushallinnossa palvelevat henkilöt ylennetään reservissä:

insinöörimajuriksi:

insinöörikapteeni Jan Sebastian UUSINIITTY (Ilmavoimien esikunta)

kapteeniksi:

yliluutnantti Mikko Juho ILKKO (Pääesikunta)

yliluutnantti Henrikki Harry Ilmari SELKEE (Pääesikunta)

yliluutnantti Joe Petteri SUUR-NÄKKI (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

yliluutnantti Jaakko Ilmari KULOMÄKI (Puolustusvoimien tutkimuslaitos)

yliluutnantti Markus Tapani MALILA (Merivoimien esikunta)

yliluutnantiksi:

luutnantti Antti Tapio HÄYHÄ (Pääesikunta)

luutnantti Topi Einari KINNUNEN (Pääesikunta)

luutnantti Miika Tapani TOLONEN (Puolustusvoimien tutkimuslaitos)

luutnantti Tytti Kaarina NIKUMAA (Jääkäriprikaati)

luutnantti Hari Pekka VÄKIPARTA (Kaartin jääkärirykmentti)

luutnantti Jani Tapani RÄIHÄ (Kainuun prikaati)

luutnantti Arttu Sakari PYÖTSIÄ (Utin jääkärirykmentti)

luutnantti Matti Johannes RÄIKKÖNEN (Utin jääkärirykmentti)

luutnantti Tuomas Pekka SILVENNOINEN (Puolustusvoimien logistiikkalaitoksen esikunta)

luutnantti Hannu KIVIJÄRVI (Järjestelmäkeskus)

luutnantti Janne Markus MAJAVA (3. Logistiikkarykmentti)

luutnantti Janne Juha Pekka KORHONEN (Sotilaslääketieteen keskus)

yliluutnantiksi (meriv):

luutnantti Laura Irene Maria VALLI (Pääesikunta)

luutnantti Terhi Päivikki VIRA-KLOCKARS (Pääesikunta)

luutnantiksi:

vänrikki Tatu Aleksi KEMILÄINEN (Pääesikunta)

vänrikki Markus Kalevi KORPELA (Maanpuolustuskorkeakoulu)

vänrikki Jarkko Samuli LAAKSONEN (Maavoimien esikunta)

vänrikki Jere Santeri PALDANIUS (Maavoimien esikunta)

vänrikki Leena Tuulikki VAINIO (Maavoimien esikunta)

vänrikki Timo Jaakko Juhani MIKKOLA (Jääkäriprikaati)

vänrikki Joonas Kyösti KALLIO (Kainuun prikaati)

vänrikki Jussi Petteri MÄKELÄ (Karjalan prikaati)

vänrikki Jukka Tapani KÄHKÖNEN (Maasotakoulu)

vänrikki Arttu Elias SEPPÄLÄ (Karjalan prikaati)

vänrikki Joonas Juhana KORPAEUS (Utin jääkärirykmentti)

vänrikki Ville-Pekka ALTTI (Merivoimien esikunta)

vänrikki Rami Juhani ERHOLM (Rannikkolaivasto)

vänrikki Mikael Kristian KUHLBERG (Ilmasotakoulu)

vänrikki Janne Olavi TIIRIKAINEN (Karjalan lennosto)

vänrikki Juhana Matti SAARI (Satakunnan lennosto)

vänrikki Tero Hannu Petteri VIRKKALA (Puolustushallinnon rakennuslaitos)

luutnantiksi (meriv):

aliluutnantti Reino Ari Olavi KOKKO (Merivoimien esikunta)

vänrikiksi:

kersantti Juha Pekka TOSSAVAINEN (Puolustusvoimien johtamisjärjestelmäkeskus)

ylikersantti Jarno Erkki Pauli JALONEN (Utin jääkärirykmentti)

kersantti Henri Valdemar VIREN (Puolustusvoimien logistiikkalaitoksen esikunta)

vääpeli Jari Heikki HAAPANEN (1. Logistiikkarykmentti)

aliluutnantiksi:

kersantti Aleksanteri Rafael Nikolaos RAPP-KAPLAN (Rannikkolaivasto).

Osion tuoreimmat

Luitko jo nämä?