Puolustusvoimien ylennykset - katso jättilista!

Julkaistu:

Tasavallan presidentti on ylentänyt itsenäisyyspäivänä 6. joulukuuta puolustusvoimien henkilöstöä vänrikin-everstin arvoon.
Ylennyksistä kuusi on ylentämisiä everstin arvoon, yksi insinöörieverstin arvoon ja kaksi kommodorin arvoon. Lisäksi puolustushallinnossa on yksi henkilö ylennetty kommodorin arvoon.

Everstiksi on ylennetty everstiluutnantti Risto Kuronen (Pääesikunta), everstiluutnantti Pertti Posti (Pääesikunta), everstiluutnantti Jari Mikkonen (Pääesikunta), everstiluutnantti Jarmo Alén (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus), everstiluutnantti Matti Karjalainen (Maavoimien Esikunta) ja everstiluutnantti Antti Lehtisalo (Maavoimien Esikunta). Insinöörieverstiksi on ylennetty insinöörieverstiluutnantti Jouni Pöyhönen (Ilmavoimien Materiaalilaitos). Kommodoriksi on ylennetty komentaja Rami Peltonen (Pääesikunta) ja komentaja Pasi Pajunen (Merivoimien Esikunta). Puolustushallinnossa on kommodoriksi ylennetty tiedotuspäällikkö, komentaja (evp) Eero Karhuvaara.

Everstiksi:

everstiluutnantti Risto Kaarlo Sakari Kuronen (Pääesikunta)
everstiluutnantti Pertti Kalevi Posti (Pääesikunta)
everstiluutnantti Jari Mikael Mikkonen (Pääesikunta)
everstiluutnantti Jarmo Juhani Alén (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)
everstiluutnantti Matti Tapio Karjalainen (Maavoimien Esikunta)
everstiluutnantti Antti Juhani Lehtisalo (Maavoimien Esikunta)

Insinöörieverstiksi:

insinöörieverstiluutnantti Jouni Allan Pöyhönen (Ilmavoimien Materiaalilaitos)

Kommodoriksi:

komentaja Rami Tapio Peltonen (Pääesikunta)
komentaja Pasi Yrjö Sakari Pajunen (Merivoimien Esikunta)

Everstiluutnantiksi:

majuri Keijo Henry Mäenpää (Pääesikunta)
majuri Petri Kalevi Siivonen (Pääesikunta)
majuri Jukka Tapani Laakso (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)
majuri Simo Erik Pesu (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)
majuri Jari Oiva Markus Salonen (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)
majuri Harri Tapani Reini (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
majuri Harri Teppo Karhu (Sotilaslääketieteen Keskus)
majuri Aki Janne Hotti (Maanpuolustuskorkeakoulu)
majuri Teuvo Antero Jaskari (Maanpuolustuskorkeakoulu)
majuri Rainer Ahti Mäkelä (Maanpuolustuskorkeakoulu)
majuri Miikka Markus Heikkinen (Itä-Suomen Sotilasläänin Esikunta)
majuri Arto Mikael Laine (Länsi-Suomen Huoltorykmentti)
majuri Pasi Viljami Saarikoski (Maavoimien Esikunta)
majuri Jarmo Tuomas Viskari (Maavoimien Esikunta)
majuri Juha Petteri Iitti (Maavoimien Materiaalilaitos)
majuri Tomi Timo Petteri Rapakko (Pohjois-Suomen Huoltorykmentti)
majuri Jarmo Tapani Korpela (Pohjois-Suomen Sotilasläänin Esikunta)
majuri Jarmo Antero Mattila (Pohjois-Suomen Sotilasläänin Esikunta)
majuri Kimmo Pekka Tapio Juutilainen (Ilmavoimien Esikunta)

Insinöörieverstiluutnantiksi:

insinöörimajuri Jukka Pekka Kurikka (Pääesikunta)
insinöörimajuri Ismo Veikko Aulis Viljanen (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
insinöörimajuri Pertti Antti Olavi Kurikka (Maavoimien Materiaalilaitos)
insinöörimajuri Juhani Antero Välimäki (Maavoimien Materiaalilaitos)
insinöörimajuri Kimmo Tapio Nortaja (Ilmavoimien Esikunta)
insinöörimajuri Kari Juha Riekki (Ilmavoimien Teknillinen Koulu )

Lääkintäeverstiluutnantiksi:

lääkintämajuri Rami Juhani Heikkilä (Pääesikunta)

Komentajaksi:

komentajakapteeni Olli-Pekka Lund (Pääesikunta)
komentajakapteeni Sami Petteri Vesterinen (Pääesikunta)
komentajakapteeni Mika Marcus Dahlbo (Maanpuolustuskorkeakoulu)
komentajakapteeni Yrjö-Juhana Lehtonen (Maanpuolustuskorkeakoulu)
komentajakapteeni Petri Olavi Ilvesaro (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)
komentajakapteeni Jyrki Kullervo Ahonen (Merivoimien Esikunta)
komentajakapteeni Aki Juhani Honkanen (Merivoimien Esikunta)
komentajakapteeni Jussi Markus Mattila (Merivoimien Esikunta)
Insinöörikomentajaksi:
insinöörikomentajakapteeni Arto Jorma Juhani Eerola (Länsi-Suomen Huoltorykmentti)

Majuriksi:

kapteeni Jorma Seppo Pajulahti (Pääesikunta)
kapteeni Sami Juhani Melkko (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
kapteeni Hannu-Matti Tapani Ahtinen (Maanpuolustuskorkeakoulu)
kapteeni Marko Antero Heiskanen (Maanpuolustuskorkeakoulu)
kapteeni Ari Kalevi Paavola (Maanpuolustuskorkeakoulu)
kapteeni Stenka Schroderus (Jääkäriprikaati)
kapteeni Ossi Taisto Antero Suominen (Kaartin Jääkärirykmentti)
kapteeni Sami Petteri Kuparinen (Kainuun Prikaati)
kapteeni Janne Eero Artturi Penttilä (Karjalan Prikaati)
kapteeni Mikko Ilmari Elo (Maavoimien Esikunta)
kapteeni Jaakko Sakari Kauppinen (Maavoimien Esikunta)
kapteeni Jukka Sakari Kurttila (Maavoimien Esikunta)
kapteeni Esa Mikael Rautio (Porin Prikaati)
kapteeni Sami Viking Silmu (Porin Prikaati)
kapteeni Tarmo Tapani Kyllönen (Pohjois-Suomen Sotilasläänin Esikunta)
kapteeni Jouni Kristian Junttila (Ilmavoimien Esikunta)
kapteeni Tuukka Tapani Karjalainen (Ilmavoimien Esikunta)
kapteeni Mika Antti Kulkas (Ilmavoimien Esikunta)
kapteeni Marko Juhani Lehtinen (Ilmavoimien Esikunta)
kapteeni Arto Juhani Rissala (Ilmavoimien Esikunta)
kapteeni Antti Oskari Suurpalo (Ilmavoimien Esikunta)
kapteeni Reima Eerik Taipale (Ilmavoimien Teknillinen Koulu )
kapteeni Mikko Sebastian Koponen (Karjalan Lennosto)

Insinöörimajuriksi:

insinöörikapteeni Kai Kristian Bruun (Pääesikunta)
insinöörikapteeni Jouni Mikael Koivisto (Pääesikunta)
insinöörikapteeni Kimmo Jaakko Kankaanpää (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
insinöörikapteeni Marko Antero Lahtinen (Maavoimien Materiaalilaitos)
insinöörikapteeni Matti Ilmari Hintikka (Maavoimien Materiaalilaitos)
insinöörikapteeni Jukka Tapani Nikupeteri (Pohjois-Suomen Huoltorykmentti)
insinöörikapteeni Jouni Tapio Rajala (Tykistöprikaati)
insinöörikapteeni Tero Pentti Uolevi Majamaa (Ilmavoimien Esikunta)
insinöörikapteeni Kalle Pekka Passoja (Ilmavoimien Esikunta)
insinöörikapteeni Mika Kalevi Hämäläinen (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
insinöörikapteeni Jyrki Otto Matias Tuomola (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
insinöörikapteeni Petri Juhani Korhonen (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
insinöörikapteeni Vilho Juhani Taipale (Lapin Lennosto)
insinöörikapteeni Jouni Risto Seppä (Lentosotakoulu)

Lääkintämajuriksi:

lääkintäkapteeni Roope Sovelius (Sotilaslääketieteen Keskus)

Musiikkimajuriksi:

musiikkikapteeni Juha Olavi Ketola (Hämeen Rykmentti)

Komentajakapteeniksi:

kapteeniluutnantti Jaakko Samuli Jäntti (Pääesikunta)
kapteeniluutnantti Jyrki Petteri Horila (Merisotakoulu)
kapteeniluutnantti Jonas Cederlöf (Pääesikunta)
kapteeniluutnantti Mika Uolevi Kanninen (Saaristomeren Meripuolustusalue)
Insinöörikomentajakapteeniksi:
insinöörikapteeniluutnantti Jussi Petteri Malmberg (Pääesikunta)
insinöörikapteeniluutnantti Petri Johannes Kalliomäki (Itä-Suomen Huoltorykmentti)
insinöörikapteeniluutnantti Markku Kristian Kujala (Merivoimien Tutkimuslaitos)
insinöörikapteeniluutnantti Ville Olavi Heino (Suomenlahden Meripuolustusalue)
insinöörikapteeniluutnantti Mika Markus Nissilä (Suomenlahden Meripuolustusalue)
insinöörikapteeniluutnantti Harri Petteri Saarinen (Suomenlahden Meripuolustusalue)

Kapteeniksi:

yliluutnantti Antti Juhani Tiittala (Pääesikunta)
yliluutnantti Juho Nuutti Tarvainen (Jääkäriprikaati)
yliluutnantti Lasse Adolf Aalto (Kaartin Jääkärirykmentti)
yliluutnantti Maria Johanna Hokkanen (Kaartin Jääkärirykmentti)
yliluutnantti Kari Tapio Hiltunen (Kainuun Prikaati)
yliluutnantti Heikki Tapani Lähteenmäki (Kainuun Prikaati)
yliluutnantti Camilla Teija Maria Maunu (Kainuun Prikaati)
yliluutnantti Timo Tapani Prättälä (Kainuun Prikaati)
yliluutnantti Antti Kalevi Ukkonen (Kainuun Prikaati)
yliluutnantti Matti Pekka Finnilä (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Aleksi Aukusti Heikkilä (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Anu Pauliina Hirvonen (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Paavo Johannes Kaivonurmi (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Juha Petteri Kohonen (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Antti Juhani Lähteenmäki (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Pekka Johannes Markkola (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Mikko Olavi Hyttinen (Lapin Ilmatorjuntarykmentti)
yliluutnantti Lasse Juhani Auvinen (Pioneerirykmentti)
yliluutnantti Timo Tapani Luukkainen (Pohjois-Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Henri Antero Huurinainen (Porin Prikaati)
yliluutnantti Ari Pekka Hämäläinen (Porin Prikaati)
yliluutnantti Janne Tapio Kemppi (Porin Prikaati)
yliluutnantti Sauli Iisak Antero Virtanen (Porin Prikaati)
yliluutnantti Kalle Hermanni Mustonen (Panssariprikaati)
yliluutnantti Anssi Ilari Salonen (Panssariprikaati)
yliluutnantti Lassi Johannes Utrio (Panssariprikaati)
yliluutnantti Mika Petteri Romppanen (Reserviupseerikoulu)
yliluutnantti Andro Markku Vilkman (Reserviupseerikoulu)
yliluutnantti Hanna Tytti Kristiina Ellilä (Tykistöprikaati)
yliluutnantti Janne Markus Keskinen (Tykistöprikaati)
yliluutnantti Antti Juhani Heinola (Utin Jääkärirykmentti)
yliluutnantti Esa Petri Määttänen (Utin Jääkärirykmentti)
yliluutnantti Maria Merituuli Keinonen (Viestirykmentti)
yliluutnantti Roope Tuomas Sutinen (Viestirykmentti)
yliluutnantti Justus Markku Olavi Hokkanen (Ilmasotakoulu)
yliluutnantti Mika Juhani Saastamoinen (Ilmasotakoulu)
yliluutnantti Jarmo Krister Vallioniemi (Ilmasotakoulu)
yliluutnantti Mikko Kalevi Iltanen (Ilmavoimien Teknillinen Koulu )
yliluutnantti Vesa Tapio Niemi (Ilmavoimien Teknillinen Koulu )
yliluutnantti Tomi Henrik Lyytinen (Karjalan Lennosto)
yliluutnantti Mikko Matias Takalo (Lapin Lennosto)
yliluutnantti Tapio Ilmari Yli-Nisula (Lapin Lennosto)
yliluutnantti Marc Johannes Fuss (Lentosotakoulu)
yliluutnantti Henri Mikael Juhani Vormisto (Lentosotakoulu)
yliluutnantti Henrik Mikael Väre (Lentosotakoulu)
yliluutnantti Harry-Pekka Bäckström (Satakunnan Lennosto)
yliluutnantti Ville Juhani Uggeldahl (Satakunnan Lennosto)
yliluutnantti Mika Petri Narsakka (Pääesikunta)
yliluutnantti Jari Kalevi Niemi (Pääesikunta)
yliluutnantti Jarkko Kristian Kivi (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
yliluutnantti Jarkko Paavo Haanpää (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)
yliluutnantti Jouko Kaleva Laukkanen (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)
yliluutnantti Juha-Pekka Lautiainen (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)
yliluutnantti Reijo Mikael Mäkinen (Sotilaslääketieteen Keskus)
yliluutnantti Jukka Olavi Pätäri (Itä-Suomen Huoltorykmentin Esikunta)
yliluutnantti Mikko Ilmari Hurmerinta (Itä-Suomen Sotilasläänin Esikunta)
yliluutnantti Juha Pekka Korhonen (Jääkäriprikaati)
yliluutnantti Lassi Pekka Ikäheimo (Kaartin Jääkärirykmentti)
yliluutnantti Jouni Vesa Kalevi Kärkkäinen (Kainuun Prikaati)
yliluutnantti Markku Ilmari Hämäläinen (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Harri Heikki Tapio Mäntyranta (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Juha Mikko Tapio Pitkänen (Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Heikki Markus Tapio Hanska (Länsi-Suomen Huoltorykmentti)
yliluutnantti Rami Henrik Mikkonen (Länsi-Suomen Huoltorykmentti)
yliluutnantti Jarkko Tapani Mäkinen (Länsi-Suomen Huoltorykmentti)
yliluutnantti Sami-Taavetti Salmivuori (Länsi-Suomen Sotilasläänin Esikunta)
yliluutnantti Heikki Kalevi Laamanen (Maavoimien Esikunta)
yliluutnantti Vesa Mika Ensio Pellinen (Maavoimien Esikunta)
yliluutnantti Reima Mikael Halonen (Maavoimien Materiaalilaitos)
yliluutnantti Rauno Juhani Pitkänen (Pohjois-Karjalan Prikaati)
yliluutnantti Jyrki Ahti Kaunismäki (Porin Prikaati)
yliluutnantti Juha Tapio Rantakupari (Pohjois-Suomen Huoltorykmentti)
yliluutnantti Petteri Timo Tapio Keskinen (Panssariprikaati)
yliluutnantti Ilari Tapio Lähdekorpi (Panssariprikaati)
yliluutnantti Jyrki Toivo Juhani Kyöttinen (Reserviupseerikoulu)
yliluutnantti Mikko Jalmari Kallio (Tykistöprikaati)
yliluutnantti Kari Matti Nenonen (Tykistöprikaati)
yliluutnantti Heikki Johannes Oskari Niemi (Tykistöprikaati)
yliluutnantti Jouni Antero Vuorela (Tykistöprikaati)
yliluutnantti Mika Tapio Autere (Utin Jääkärirykmentti)
yliluutnantti Kimmo Taneli Kupias (Utin Jääkärirykmentti)
yliluutnantti Pekka Olavi Martikainen (Utin Jääkärirykmentti)
yliluutnantti Markku Juhani Aaltonen (Viestirykmentti)
yliluutnantti Markku Antti Tapio Hölsö (Viestirykmentti)
yliluutnantti Mika Veikko Antero Jyrkinen (Ilmasotakoulu)
yliluutnantti Pasi Arijoutsi Niemi (Ilmasotakoulu)
yliluutnantti Kari Antero Hiltunen (Ilmavoimien Esikunta)
yliluutnantti Jarkko Ilmari Keinänen (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
yliluutnantti Jarmo Kalervo Viitanen (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
yliluutnantti Reino Kaarlo Vilhelm Mäkelä (Ilmavoimien Teknillinen Koulu )
yliluutnantti Aki Juhani Raunioniemi (Ilmavoimien Teknillinen Koulu )
yliluutnantti Markku Tapani Karvo (Karjalan Lennosto)
yliluutnantti Juha Lauri Isokangas (Lapin Lennosto)
yliluutnantti Petteri Väinö Johannes Koivunen (Lapin Lennosto)
yliluutnantti Jari Jukka Rantahalvari (Lapin Lennosto)
yliluutnantti Veli-Pekka Satokangas (Lapin Lennosto)
yliluutnantti Jyrki Ensio Helenius (Lentosotakoulu)
yliluutnantti Juha-Pekka Antero Kärkinen (Satakunnan Lennosto)
yliluutnantti Raimo Juhani Saramäki (Satakunnan Lennosto)

Insinöörikapteeniksi:

insinööriyliluutnantti Harri Torsten Daniel Ritari (Pääesikunta)
insinööriyliluutnantti Tero Kimmo Tapani Karvonen (PuolustusvoimieniJohtamisjärjestelmäkeskus)
insinööriyliluutnantti Pekka Sakari Kuittinen (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
insinööriyliluutnantti Janne Petteri Pulkkinen (Maavoimien Materiaalilaitos)
insinööriyliluutnantti Pekka Sakari Riipinen (Länsi-Suomen Huoltorykmentti)
insinööriyliluutnantti Rami Aarne Rintamäki (Länsi-Suomen Huoltorykmentti)
insinööriyliluutnantti Mika Petteri Polku (Pioneerirykmentti)
insinööriyliluutnantti Pekka Juhani Kuokka (Pohjois-Karjalan Prikaati)
insinööriyliluutnantti Juha Petri Olavi Mikkonen (Porin Prikaati)
insinööriyliluutnantti Jani Juhani Lamminen (Panssariprikaati)
insinööriyliluutnantti Eetu Lassi Einari Hartikainen (Utin Jääkärirykmentti)
insinööriyliluutnantti Tommi Markku Tapani Hytönen (Viestirykmentti)
insinööriyliluutnantti Kimmo Olavi Laaksonen (Ilmavoimien Esikunta)
insinööriyliluutnantti Jarno Ilmari Huotari (Ilmasotakoulu)
insinööriyliluutnantti Petri Juhani Lamberg (Ilmasotakoulu)
insinööriyliluutnantti Riku Eevert Niemenmaa (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
insinööriyliluutnantti Tommi Kristian Niemelä (Lapin Lennosto)

Teknikkokapteeniksi:

teknikkoyliluutnantti Ari Martti Juhani Kiema (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)

Kapteeniluutnantiksi:

yliluutnantti Eva Kristina Baumgartner (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Eero Sakari Korpi-Tassi (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Vesa Tapio Lisko (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Tomas Ilja Salonen (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Matti Oskar Sirkkola (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Mirva Leena Kristiina Salokannel-Lehtimäki (Saaristomeren Meripuolustusalue)
yliluutnantti Reijo Kalevi Kaariste (Puolustusvoimien Tiedustelukeskus)
yliluutnantti Vesa Petri Tapio Tiira (Merivoimien Esikunta)
yliluutnantti Seppo Raimo Johannes Rastas (Merivoimien Materiaalilaitos)
yliluutnantti Timo Topias Aho (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Mikko Tuomas Antola (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Pauli Kristian Laitila (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Jorma Tapio Poutiainen (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Aki Tapani Pykälistö (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Markku Tapani Saarela (Suomenlahden Meripuolustusalue)
yliluutnantti Tommi Jaakko Vainio (Saaristomeren Meripuolustusalue)

Insinöörikapteeniluutnantiksi:

insinööriyliluutnantti Jouko Tapani Ketola (Merivoimien Materiaalilaitos)
insinööriyliluutnantti Tero Teuvo Tapani Laamanen (Merivoimien Materiaalilaitos)
insinööriyliluutnantti Mika Ilmari Nylander (Suomenlahden Meripuolustusalue)
insinööriyliluutnantti Sami Olavi Leskinen (Saaristomeren Meripuolustusalue)
Teknikkokapteeniluutnantiksi:
teknikkoyliluutnantti Jukka Pekka Seppälä (Merivoimien Esikunta)

Yliluutnantiksi:

luutnantti Olli Tapani Parkkinen (Maanpuolustuskorkeakoulu)
luutnantti Mikko Aate Antero Piipponen (Pääesikunta)
luutnantti Marko Olavi Eskola (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
luutnantti Antti Juhani Iisakki Miettinen (Kaartin Jääkärirykmentti)
luutnantti Paavo Tuomas Kananen (Karjalan Prikaati)
luutnantti Martti Mikko Lumikuru (Panssariprikaati)

Insinööriyliluutnantiksi:

insinööriluutnantti Juha Veikko Rikhard Savolainen (Viestirykmentti)
insinööriluutnantti Mikko-Petteri Nieminen (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
insinööriluutnantti Markku Eerik Haliseva (Lapin Lennosto)
insinööriluutnantti Henri Juhani Lehtinen (Satakunnan Lennosto)
insinööriluutnantti Mikko Matias Jokinen (Merivoimien Materiaalilaitos)
insinööriluutnantti Tero Petteri Lehtinen (Merivoimien Materiaalilaitos)
insinööriluutnantti Max Viktor Veltheim (Suomenlahden Meripuolustusalue)

Musiikkiyliluutnantiksi:

ylikersantti Tero Kalevi Haikala (Hämeen Rykmentti)

Teknikkoyliluutnantiksi:

teknikkoluutnantti Mika Petteri Metsämuuronen (Reserviupseerikoulu)
teknikkoluutnantti Hannu Olavi Kerkelä (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
teknikkoluutnantti Timo Juhani Koivisto (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
Seuraavat puolustushallinnossa palvelevat ylennetään reservissä:

Kommodoriksi:

komentaja Eero Edwin Antero Karhuvaara (Pääesikunta)

Majuriksi:

kapteeni Hannu Markus Antikainen (Puolustusministeriö)
kapteeni Vesa-Juhani Laine (Pääesikunta)
kapteeni Pekka Salojärvi (Puolustushallinnon Rakennuslaitos)

Kapteeniksi:

yliluutnantti Teemu Samuli Hassinen (Sotilaslääketieteen Keskus)
yliluutnantti Tapio Jaakko Juhani Heininen (Puolustusvoimien Teknillinen Tutkimuslaitos)
yliluutnantti Marko Juhani Hynninen (Pääesikunta)
yliluutnantti Heikki Ville Ilmari Kauppinen (Ilmavoimien Esikunta)
talousyliluutnantti Jari Tapani Mustola (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
yliluutnantti Petri Pasi Mynttinen (Sotilaslääketieteen Keskus)
yliluutnantti Jari Juhani Nordman (Karjalan Prikaati)
talousyliluutnantti Jari Juhani Nousiainen (Pohjois-Karjalan Prikaati)

Kapteeniluutnantiksi:

yliluutnantti Henri Johannes Kivijärvi (Suomenlahden Meripuolustusalue)

Yliluutnantiksi:

luutnantti Esa Tapio Aihos (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
luutnantti Lari-Petteri Antikainen (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
luutnantti Pasi Juhani Kivimaa (Ilmavoimien Materiaalilaitos)
luutnantti Heikki Tuomas Kuru (Pääesikunta)
luutnantti Jani Rikhard Lehtimäki (Porin Prikaati)
luutnantti Pekka Santeri Löytönen (Maavoimien Esikunta)
luutnantti Tauno Martti Niemi (Itä-Suomen Huoltorykmentti)
luutnantti Pasi Antero Pappila (Maavoimien Esikunta)
luutnantti Suvi Johanna Kouri (Reserviupseerikoulu)

Luutnantiksi:

vänrikki Ville Tapio Ronkanen (Puolustusvoimien Johtamisjärjestelmäkeskus)
vänrikki Matti Kustaa Kajala (Puolustusvoimien Teknillinen Tutkimuslaitos)
vänrikki Sampsa Matti Kustavi Arjanne (Karjalan Prikaati)
vänrikki Lassi-Pekka Fontell (Karjalan Prikaati)
vänrikki Miamari Kuronen (Karjalan Prikaati)
vänrikki Ville Iisakki Juhani Niemi (Karjalan Prikaati)
vänrikki Jarkko Johannes Sopanen (Karjalan Prikaati)
vänrikki Jarno Markus Kalevi Varis (Maasotakoulu)
vänrikki Juha Olavi Eklund (Pohjois-Karjalan Prikaati)
vänrikki Ville-Veikko Falin (Panssariprikaati)
vänrikki Teemu Aleksi Hongisto (Panssariprikaati)
vänrikki Tuukka Tapani Miettinen (Panssariprikaati)
vänrikki Riku Pekka Murtomäki (Panssariprikaati)
vänrikki Ilkka Sakari Paasonen (Panssariprikaati)
vänrikki Timo Sakari Halonen (Reserviupseerikoulu)
vänrikki Matti Johannes Räikkönen (Reserviupseerikoulu)
vänrikki Mika Juhani Jatkola (Puolustushallinnon Rakennuslaitos)
vänrikki Pauli Juhani Mantila (Tykistöprikaati)
vänrikki Toni Jussi Petteri Ristola (Utin Jääkärirykmentti)
vänrikki Jarno Tapio Mikkola (Ilmavoimien Esikunta)

Vänrikiksi:

kersantti Jussi Antero Lepoaho (Länsi-Suomen Huoltorykmentti)
kersantti Juha Pekka Koivulahti (Panssariprikaati)
kersantti Timo Petteri Sikiö (Räjähdelaitos)

Aliluutnantiksi:

kersantti Sonja Maarit Sylvia Aro (Merivoimien Esikunta)

Kommentit

    Näytä lisää
    Kommentointi on päättynyt