Kotimaa

Ylennykset puolustusvoimissa - katso koko lista

Julkaistu:

Tasavallan presidentti on ylentänyt puolustusvoimain lippujuhlan päivänä everstiksi Risto Kolstelan, Kaarle Lagerstamin ja Hannu Ojalan pääesikunnasta, Timo Mustaniemen maanpuolustuskorkeakoulusta, Erkki Koskisen Kainuun prikaatista ja Petri Lammin Maavoimien materiaalilaitoksen esikunnasta. Kommodoriksi on ylennetty Erkki Mikkola puolustusvoimien tiedustelukeskuksesta.
everstiksi:
everstiluutnantti Risto Olavi KOLSTELA (PÄÄESIKUNTA)
everstiluutnantti Kaarle Olavi LAGERSTAM (PÄÄESIKUNTA)
everstiluutnantti Hannu Kalevi OJALA (PÄÄESIKUNTA)
Mainos (Teksti jatkuu alla)
Mainos päättyy
everstiluutnantti Timo Juhani MUSTANIEMI (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)
everstiluutnantti Erkki Tuomas Petteri KOSKINEN (KAINUUN PRIKAATI)
everstiluutnantti Petri Tapani LAMMI (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
kommodoriksi:
komentaja Erkki Heikki Juhani MIKKOLA (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)
everstiluutnantiksi:
majuri Henrik Johannes ELO (PÄÄESIKUNTA)
majuri Markku Juhani PAJUNIEMI (PÄÄESIKUNTA)
majuri Timo Markus HAKALAHTI (PÄÄESIKUNTA)
majuri Vesa Pekka HELMINEN (PÄÄESIKUNTA)
majuri Juhana Matias SKYTTÄ (PÄÄESIKUNTA)
majuri Markku Tapio VIITASAARI (PÄÄESIKUNTA)
majuri Jari Petri Kalevi VIROLAINEN (PÄÄESIKUNTA)
majuri Ari-Pekka Juhani VÄÄNÄNEN (PÄÄESIKUNTA)
majuri Harri Ilmari NUUTINEN (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)
majuri Jari Marko Juhani SORMUNEN (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)
majuri Jaakko Juhana NENONEN (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)
majuri Hannu Olavi PELTONEN (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)
majuri Kari Tapio AHO (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)
majuri Kimmo Tuomas TARVAINEN (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)
majuri Kari Timo LITENDAHL (ETELÄ-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)
majuri Timo Tapio HEIJARI (KARJALAN PRIKAATI)
majuri Janne Petteri HAKANIEMI (LÄNSI-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)
majuri Juhapekka LÖTJÖNEN (PÄÄESIKUNTA)
majuri Janne Heikki MYLLER (MAASOTAKOULU )
majuri Petri Kalevi RANTANEN (MAAVOIMIEN ESIKUNTA )
majuri Vesa Petteri VALTONEN (MAAVOIMIEN ESIKUNTA )
majuri Veijo Juhani JOKINEN (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
majuri Jarmo Juhani KIIKKA (TYKISTÖPRIKAATI )
majuri Ari Pekka PELLINEN (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
majuri Mikko Antero RASTAS (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)
insinöörieverstiluutnantiksi:
insinöörimajuri Ari-Jaakko TUOMINEN (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
komentajaksi:
komentajakapteeni Jari Henry DANIELSSON (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)
komentajakapteeni Jan-Erik AITOS (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)
komentajakapteeni Tapio Kalevi LINERI (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)
komentajakapteeni Juha-Mikko RAVANTI (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)
komentajakapteeni Hannu Raimo Kalevi KINNUNEN (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)
insinöörikomentajaksi:
insinöörikomentajakapteeni Klaus Yrjö SALKOLA (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)
majuriksi:
kapteeni Sami Petteri RIVALLI (HÄMEEN RYKMENTTI)
kapteeni Mika Petri Kalevi KUUTSA (KARJALAN LENNOSTO)
kapteeni Jari Marko Tapani NISSINEN (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)
kapteeni Klaus Juhana Hannunpoika LUOTOLA (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
kapteeni Tuomo Santeri OKSANEN (MAAVOIMIEN ESIKUNTA )
kapteeni Kimmo Tapio JUNTUNEN (RESERVIUPSEERIKOULU )
kapteeni Pasi Tapio HEINUA (KAINUUN PRIKAATI)
kapteeni Jouni Tapani KOSKINEN (MAAVOIMIEN ESIKUNTA )
kapteeni Jarkko Juhani LOHI (MAAVOIMIEN ESIKUNTA )
kapteeni Juha Martti PUTKISAARI (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
kapteeni Tomi Timo Tapio KALLUNKI (MAASOTAKOULU )
kapteeni Petri Albin Ilmari LAKKAPÄÄ (PANSSARIPRIKAATI )
kapteeni Tero Uolevi TARKIAINEN (MAAVOIMIEN ESIKUNTA )
kapteeni Niko Petteri PIHAMAA (PÄÄESIKUNTA)
kapteeni Matti Tapio ISOSOMPPI (ILMASOTAKOULU )
kapteeni Jani Jochen KNUUTI (LAPIN LENNOSTO )
kapteeni Mika Marko Tapio KORHONEN (ILMASOTAKOULU )
kapteeni Erkki Juhani PEKKANEN (ILMAVOIMIEN TEKNILLINEN KOULU )
kapteeni Pekka Henrikki KAMPPINEN (LENTOSOTAKOULU )
insinöörimajuriksi:
insinöörikapteeni Arto Esa Johannes KANTSILA (PÄÄESIKUNTA)
insinöörikapteeni Tapio Antero PULKKINEN (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)
insinöörikapteeni Matti Henrikki HÄRKKI (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
insinöörikapteeni Marko Petri SALLINEN (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)
insinöörikapteeni Juhani Mikael RIIHINIITTY (SATAKUNNAN LENNOSTO )
lääkintämajuriksi:
lääkintäkapteeni Jari Tapani AUTTI (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS )
komentajakapteeniksi:
kapteeniluutnantti Tapio Antti ALHO (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)
kapteeniluutnantti Juha Matti SEPPÄNEN (MERIVOIMIEN MATERIAALILAITOS )
kapteeniluutnantti Heikki Tapio VIERELÄ (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
insinöörikomentajakapteeniksi:
insinöörikapteeniluutnantti Keijo Hannes MAKSIMAINEN
(MERIVOIMIEN MATERIAALILAITOS )
insinöörikapteeniluutnantti Jari Kalevi VAINIO (MERIVOIMIEN TUTKIMUSLAITOS )
kapteeniksi:
yliluutnantti Jussi Tuomas PARTANEN (HÄMEEN RYKMENTTI)
yliluutnantti Otto Julius PEKKARINEN (HÄMEEN RYKMENTTI)
yliluutnantti Antti Aleksi ALAHONKO (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
yliluutnantti Johanna Marianne FRANZÉN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
yliluutnantti Ville-Pekka NEVALAINEN (KAINUUN PRIKAATI)
yliluutnantti Jukka Tapani SAHINOJA (KAINUUN PRIKAATI)
yliluutnantti Juha Nikolai GRÖNROOS (KARJALAN PRIKAATI)
yliluutnantti Simo Mikko Petteri LAPATTO (KARJALAN PRIKAATI)
yliluutnantti Mika Henrik NORTUNEN (KARJALAN PRIKAATI)
yliluutnantti Matti Paavali OJALA (KARJALAN PRIKAATI)
yliluutnantti Esa Juhani RAJALA (KARJALAN PRIKAATI)
yliluutnantti Jarmo Markus TYYSKÄ (KARJALAN PRIKAATI)
yliluutnantti Jaakko Johannes JOKELA (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)
yliluutnantti Marko Petteri VÄLIMÄKI (MAASOTAKOULU )
yliluutnantti Kimmo Johannes FRILANDER (PIONEERIRYKMENTTI )
yliluutnantti Pasi Johannes JALKANEN (PIONEERIRYKMENTTI )
yliluutnantti Timo Aleksi PUNNALA (PIONEERIRYKMENTTI )
yliluutnantti Jaakko Pekka RAUTANEN (PIONEERIRYKMENTTI )
yliluutnantti Katri Emilia TEHO (PIONEERIRYKMENTTI)
yliluutnantti Antti Samuli AHTOLA (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI )
yliluutnantti Jari Matti Petteri KOKKONEN (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI )
yliluutnantti Ville Aleksi VAITTINEN (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI )
yliluutnantti Sebastian Juhani KEKKI (PORIN PRIKAATI )
yliluutnantti Ville Juhani KORHONEN (PORIN PRIKAATI )
yliluutnantti Jaakko Tapani MUSSAARI (PORIN PRIKAATI )
yliluutnantti Antti Mikael SEPPÄ (PORIN PRIKAATI )
yliluutnantti Antti Iisakki TURUNEN (PORIN PRIKAATI )
yliluutnantti Matti Johannes UOTILA (PORIN PRIKAATI )
yliluutnantti Ville Matias ALAPIHA (PANSSARIPRIKAATI )
yliluutnantti Pekka Juhani JOKINEN (PANSSARIPRIKAATI )
yliluutnantti Mikko Johannes JURMU (PANSSARIPRIKAATI )
yliluutnantti Mika Eelis TÖRMÄNEN (PANSSARIPRIKAATI )
yliluutnantti Antti Ilmari VUORENVIRTA (PANSSARIPRIKAATI )
yliluutnantti Vesa-Pekka MUONA (RESERVIUPSEERIKOULU )
yliluutnantti Mika Markus SALONEN (RESERVIUPSEERIKOULU )
yliluutnantti Tuomas Antero MÄKINEN (TYKISTÖPRIKAATI )
yliluutnantti Juha Jaakko LEPISTÖ (UUDENMAAN PRIKAATI )
yliluutnantti Jani Juhani MIKKONEN (VIESTIRYKMENTTI )
yliluutnantti Sami Petteri NENONEN (ILMASOTAKOULU )
yliluutnantti Tuomas Antero PERNU (ILMASOTAKOULU )
yliluutnantti Jarmo Sakari PUISTOVIRTA (ILMASOTAKOULU )
yliluutnantti Miika Pauli Kalervo TEPPO (ILMASOTAKOULU )
yliluutnantti Lasse Markus LOUHELA (LAPIN LENNOSTO )
yliluutnantti Staffan Henrik KULLSTRÖM (LENTOSOTAKOULU )
yliluutnantti Tuukka Tapani ANTIKAINEN (KARJALAN LENNOSTO)
yliluutnantti Tommi Samuli ESKOLA (SATAKUNNAN LENNOSTO )
yliluutnantti Minna Katriina LIIMATAINEN (SATAKUNNAN LENNOSTO )
yliluutnantti Eero Iisakki PIETILÄ (SATAKUNNAN LENNOSTO )
yliluutnantti Jari Petteri SORVARI (SATAKUNNAN LENNOSTO )
yliluutnantti Petri Olavi KUMPULAINEN (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)
yliluutnantti Sakari Matias KALLO (ETELÄ-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI )
yliluutnantti Jukka Sakari KUMPULA (ETELÄ-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI )
yliluutnantti Mika Sakari VESIKKO (HÄMEEN RYKMENTTI)
yliluutnantti Vesa Juhani WALLDEN (HÄMEEN RYKMENTTI)
yliluutnantti Raimo Johannes HAAVISTO (JÄÄKÄRIPRIKAATI)
yliluutnantti Tapio Emil HOPPULA (JÄÄKÄRIPRIKAATI)
yliluutnantti Petri Antero PELTONEN (KARJALAN PRIKAATI)
yliluutnantti Simo Olavi VÄHÄUSKI (KARJALAN PRIKAATI)
yliluutnantti Jarmo Markus PARKKINEN (MAASOTAKOULU )
yliluutnantti Jouni Olavi KETOLA (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
yliluutnantti Ari Ismo SURAKKA (RESERVIUPSEERIKOULU )
yliluutnantti Kari Antero GRÖNLUND (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
yliluutnantti Anssi Juha Ensio TUOMI (KARJALAN LENNOSTO)
insinöörikapteeniksi:
insinööriyliluutnantti Jari Juhani KUISTI (PÄÄESIKUNTA)
insinööriyliluutnantti Konsta Aaron SIEVÄNEN (PÄÄESIKUNTA)
insinööriyliluutnantti Jukka Pekka NIEMELÄINEN (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)
insinööriyliluutnantti Teemu Petteri SALMINEN (KOEAMPUMALAITOS)
insinööriyliluutnantti Pekka Sakari RIIPINEN (LÄNSI-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI )
insinööriyliluutnantti Atte Juhani SALONEN (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
insinööriyliluutnantti Harri Petteri HARVONEN (PORIN PRIKAATI )
insinööriyliluutnantti Juha Matti MÄKINEN (PORIN PRIKAATI )
insinööriyliluutnantti Jarno Tapio ALASAARI (PANSSARIPRIKAATI )
insinööriyliluutnantti Lasse Risto Pekka LAHDENMAA (PANSSARIPRIKAATI )
insinööriyliluutnantti Ville Veikko VASANKARI (PANSSARIPRIKAATI )
insinööriyliluutnantti Anssi Juhani SAINIO (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
insinööriyliluutnantti Arto Aleksi METSOILA (VIESTIRYKMENTTI )
insinööriyliluutnantti Jarmo Jouni Tapio SALASTIE (VIESTIRYKMENTTI )
insinööriyliluutnantti Timo Petteri TUURA (VIESTIRYKMENTTI )
insinööriyliluutnantti Kari Marko JÄRVINEN (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
insinööriyliluutnantti Hannu Ari Ensio KIMINKINEN
(ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
insinööriyliluutnantti Pasi Jorma Johannes MÄENPÄÄ
(ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
insinööriyliluutnantti Jukka Olavi VITTANIEMI (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
insinööriyliluutnantti Veli-Matti KÄRKKÄINEN (SATAKUNNAN LENNOSTO )
insinööriyliluutnantti Marko Tapio OJA (SATAKUNNAN LENNOSTO )
lääkintäkapteeniksi:
lääkintäyliluutnantti Mika Tapio SALONEN (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS )
musiikkikapteeniksi:
musiikkiyliluutnantti Ville Tapani PAAKKUNAINEN (HÄMEEN RYKMENTTI)
teknikkokapteeniksi:
teknikkoyliluutnantti Risto Juhani KAILA (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
teknikkoyliluutnantti Esa Veikko SOININEN (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
kapteeniluutnantiksi:
yliluutnantti Heidi Anna Maria ASP (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
yliluutnantti Heikki-Ilari HIRVONEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
yliluutnantti Aleksi Valdemar LAINE (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
yliluutnantti Jari Tapio RÄISÄNEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
yliluutnantti Rieti Petteri SUURONEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
Yliluutnantti Eero Olavi ÅGREN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
insinöörikapteeniluutnantiksi:
insinööriyliluutnantti Juha Tapani VENGASAHO (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)
insinööriyliluutnantti Jussi Pekka Vilhelm HANSKI (MERIVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
insinööriyliluutnantti Tommi Antero HOLMA (MERIVOIMIEN MATERIAALILAITOS )
insinööriyliluutnantti Päivi Tuulikki KUMPULAINEN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
teknikkokapteeniluutnantiksi:
teknikkoyliluutnantti Matti Ilmari JUOLA (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
teknikkoyliluutnantti Kai Juhani PEKKANEN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
yliluutnantiksi:
luutnantti Otto Mikko MOILANEN (PÄÄESIKUNTA)
luutnantti Tomi Sakari ASPHOLM (HÄMEEN RYKMENTTI)
luutnantti Ville Juha Santeri TOLVANEN (HÄMEEN RYKMENTTI)
luutnantti Juhana Ilmari RYYNÄNEN (JÄÄKÄRIPRIKAATI)
luutnantti Lauri Kalle Antero KEINÄNEN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Tuomas Ilari MUSTONEN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Toni Pauli Kristian PURANEN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Juho Aleksi SUVANTO (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Antti Risto Matias VASARA (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Antti Aleksi ALATALO (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Juha-Matti Ilmari HIRVONSALO (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Mika Johannes NIMELL (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Harri Esko Olavi PARTANEN (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Salla Riikka RIIKONEN (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Johanna Irmeli TERVAKANGAS (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Tuukka Juho Armas PALONEN (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Kalle Matias RANINEN (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Matti Olavi RANTANEN (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Anne Maria Helena REIJO (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Petri Mikko Mikael SYRJÄLÄINEN (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Jussi Ilmari TAPIO (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Petri Olavi VÄISTÖ (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Toni Kristian HAUTANIEMI (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)
luutnantti Juha Petteri NIEMI (PIONEERIRYKMENTTI )
luutnantti Janne Johannes SAVOLAINEN (PIONEERIRYKMENTTI )
luutnantti Juha-Matti KULPPI (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI )
luutnantti Markku Antero SAARELAINEN (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI )
luutnantti Sippo Sakari JUURES (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Ville-Matti Johannes KOSKI (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Matti Samuli KULMANEN (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Lauri Olli MUKKA (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Antti Tuomas PARVIAINEN (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Mikko Oskari RIKKONEN (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Antti Tapio SUIKKARI (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Juho Tapio TALVITIE (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Seppo Kalevi TOLPPI (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Jussi-Matti Tapio KONTIO (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Niko Aleksanteri PEKKALA (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Jari-Pekka PELO (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Marko Juhani RUUSKANEN (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Tony Marko Mikael SAARINEN (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Tommi Tapio HUTTUNEN (RESERVIUPSEERIKOULU )
luutnantti Veli Markus VIINIKKA (RESERVIUPSEERIKOULU )
luutnantti Mikko Juhani VOUTILAINEN (RESERVIUPSEERIKOULU )
luutnantti Eero Olavi LEHTONEN (TYKISTÖPRIKAATI )
luutnantti Harri-Antero LÄHDE (TYKISTÖPRIKAATI )
luutnantti Kristian Olavi VIRTA (TYKISTÖPRIKAATI )
luutnantti Janne Mikael LAMPINEN (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Esa Vihtori NOROKORPI (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Janne Henrik HAAPANEN (VIESTIRYKMENTTI )
luutnantti Jussi Matias KITINOJA (VIESTIRYKMENTTI )
luutnantti Moritz ORANEN (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)
luutnantti Teemu Pekka HALME (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Antti Nyyrikki KURKIVUORI (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Eino PERELÄINEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Jussi Olavi SAARIJÄRVI (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Arto Juhani VESANEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Tuukka Pekka LEHTINEN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Harri Lasse Sakari MYKKÄNEN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Janne Mikael NORDMAN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Juha Tapio Ilmari MATTILA (UUDENMAAN PRIKAATI )
luutnantti Sampo Tuomas SIPARI (UUDENMAAN PRIKAATI )
luutnantti Risto Mikael JÄNTTI (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Laura Annukka KAALIKOSKI (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Janne Johannes KASTEPOHJA (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Heikki Sakari NOUSIAINEN (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Jarkko Tapio TAHVANAINEN (ILMAVOIMIEN TEKNILLINEN KOULU )
luutnantti Juha Pekka Ensio NIKONEN (KARJALAN LENNOSTO)
luutnantti Jukka Vesa Johannes SORSA (KARJALAN LENNOSTO)
luutnantti Antti Hermanni HAATAJA (LAPIN LENNOSTO )
luutnantti Tony Mikael HIETANEN (LAPIN LENNOSTO )
luutnantti Timo Tapani OSMALA (LAPIN LENNOSTO )
luutnantti Juha Kalevi Matias SAARIMAA (LENTOSOTAKOULU )
luutnantti Arttu Ilmari SÄTERI (LENTOSK)
luutnantti Tuomas Santtu Tapani MARKKINEN (SATAKUNNAN LENNOSTO )
luutnantti Hannu Kalevi ARONEN (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)
luutnantti Jouni Tapani MERILÄINEN (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)
luutnantti Janne Tapani SILVONEN (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)
luutnantti Mikko Ensio TYNI (PUOLUSTUSVOIMIEN TEKNILLINEN TUTKIMUSLAITOS)
luutnantti Petri Jukka Tapani HYTTINEN (PÄÄESIKUNTA)
luutnantti Anu Mari PÄIVÄRINTA (PÄÄESIKUNTA)
luutnantti Jaakko Tapio ALA-HIIRO (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)
luutnantti Marko Tapani TÖRNQVIST (ETELÄ-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI )
luutnantti Ilkka Tapani KERÄNEN (HÄMEEN RYKMENTTI)
luutnantti Mika Juhani YLITALO (HÄMEEN RYKMENTTI)
luutnantti Tarja Elina YLIMARTIMO (JÄÄKÄRIPRIKAATI)
luutnantti Olli Tapani HIRVONEN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Tommi Markus MÄKINEN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Simo Sakari PENTTILÄ (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Ari Juhani HUTTUNEN (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Kalle Johannes JÄNTTI (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Jussi Antero KYRÖ (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Jani Raimo Mikael MERILÄINEN (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Mika Juhani Kristian MÄKINEN (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Jari Pentti Juhani PYLKKÄNEN (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Timo Martti Tapani TERVO (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Mikko Sakari VATANEN (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Harri Pentti HAUKKALA (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Jarno Sebastian KLEIMOLA (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Toni Kristian LÖPPÖNEN (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Teemu Kalevi SUO (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Jussi Matti Herman SUTINEN (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Ari-Heikki TURUNEN (KARJALAN PRIKAATI)
luutnantti Jarno Tapani HAGBERG (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)
luutnantti Mika Johannes HAKKARAINEN (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)
luutnantti Kari Pekka RAUTAVA (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)
luutnantti Mika Henrik RÄISÄNEN (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)
luutnantti Mikko Antero HÖLSÖ (LÄNSI-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI )
luutnantti Markus Tapani JALONEN (LÄNSI-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI )
luutnantti Kari Antero LEHTISALO (LÄNSI-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)
luutnantti Miska Heikki Ilari HONKAKOSKI (MAASOTAKOULU )
luutnantti Jarno Aimo Olavi KIRJAVAINEN (MAASOTAKOULU )
luutnantti Vesa Kalevi TIRKKONEN (MAASOTAKOULU )
luutnantti Ari Marko Sakari JOKIO (PIONEERIRYKMENTTI )
luutnantti Markku Kalevi SUTINEN (PIONEERIRYKMENTTI )
luutnantti Timo Juhani VUOSALMI (PIONEERIRYKMENTTI )
luutnantti Jani Markus SÄRKIRANTA (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI )
luutnantti Jani Santeri HASUNEN (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI )
luutnantti Jaakko Olavi ELO (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Jaska Eemeli HYVÖNEN (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Marko Antero NURMINEN (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Tommi Johannes RENFORS (PORIN PRIKAATI )
luutnantti Toni Matti Olavi HUHTINEN (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Jukka Petteri KESÄNIEMI (PANSSARIPRIKAATI
luutnantti Teemu Juhani LUKKARI (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Erno Kai Kustaa PELTOMÄKI (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Vesa Olavi TIMONEN (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Juha Tapio TOLONEN (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Teppo Antero TYRVÄINEN (PANSSARIPRIKAATI )
luutnantti Eija Helena IJÄS (POHJOIS-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)
luutnantti Kari Sakari August JOENSUU (TYKISTÖPRIKAATI )
luutnantti Jani Jukka LAINE (TYKISTÖPRIKAATI )
luutnantti Jussi Johannes MÄKINEN (TYKISTÖPRIKAATI )
luutnantti Mika Antero MÄKIPÄÄ (TYKISTÖPRIKAATI )
luutnantti Petri Ville Olavi HYNNINEN (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Kimmo Kalervo KAUPPINEN (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Niko Markus PALVIAINEN (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Niko Ano SILANDER (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI )
luutnantti Mika Matti HAAPOJA (VIESTIRYKMENTTI )
luutnantti Harri Juhani HALINEN (VIESTIRYKMENTTI )
luutnantti Heikki Olavi KIVIKKO (VIESTIRYKMENTTI )
luutnantti Atte Magnus Oliver BJÖRKENHEIM (MERISOTAKOULU )
luutnantti Jani Elmar ERIKSSON (MERISOTAKOULU )
luutnantti Janne Tapani VIITAPURO (MERISOTAKOULU )
luutnantti Tuomas Valtteri ALANEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Mikko Lauri Antero ARO (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Markus Tapio HENTULA (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Ville-Pekka KIMA (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Tommi Petteri KIVELÄ (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Jari Pekka KORNILOW (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Janne Markus LARJAVA (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Pasi Johannes PIRKKALAINEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Juha-Antti PITKÄNEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Anssi Ilmari SALO (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Juha TAMMELIN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Markus Juhana TARKKA (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Veli-Matti Juhani TASALA (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Jari Hanno JUNNONEN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Pasi Juhani JUVONEN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Kaj Johannes RANTALA (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Veli-Pekka Uolevi VAINIONPÄÄ (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
luutnantti Arto Erik ILMONEN (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Seppo Sakari KRAFT (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Santtu Lasse Matias KYTÖJOKI (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Jani Petteri MÄCKLIN (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Ville Mikael PIRNES (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Sami Juhani VANHALA (ILMASOTAKOULU )
luutnantti Jani Marko PIHLAJAMÄKI (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)
luutnantti Marko Johannes KOTANEN (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
luutnantti Petri Juhani TÖLLI (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
luutnantti Anssi Tapio KORPI-KYYNY (ILMAVOIMIEN TEKNILLINEN KOULU )
luutnantti Tero Tapani LANTELA (ILMAVOIMIEN TEKNILLINEN KOULU )
luutnantti Aki Ensio PIETARINEN (ILMAVOIMIEN TEKNILLINEN KOULU )
luutnantti Tero Mikael TUOMAINEN (ILMAVOIMIEN TEKNILLINEN KOULU )
luutnantti Kari Juhani VEHNIÄINEN (ILMAVOIMIEN TEKNILLINEN KOULU )
luutnantti Antti Jukka Tapio HIRVONEN (KARJALAN LENNOSTO)
luutnantti Marko Tapani ITKONEN (KARJALAN LENNOSTO)
luutnantti Kari Mikael KOISTINEN (KARJALAN LENNOSTO)
luutnantti Elina Inkeri LESKINEN (KARJALAN LENNOSTO)
luutnantti Mikko Samuli SILOVAARA (KARJALAN LENNOSTO)
luutnantti Toni Juhani HAUTALA (LAPIN LENNOSTO )
luutnantti Ville Aaro Johannes PESONEN (LAPIN LENNOSTO )
luutnantti Reijo Heikki UUSIPAAVALNIEMI (LAPIN LENNOSTO )
luutnantti Kari Juhani HASSI (LENTOSOTAKOULU )
luutnantti Veli-Matti HIETAMÄKI (LENTOSOTAKOULU )
luutnantti Jyrki Robert BRUCE (SATAKUNNAN LENNOSTO )
luutnantti Jani-Petteri Rafael HINTIKKA (SATAKUNNAN LENNOSTO )
luutnantti Veli Matti NIEMINEN (SATAKUNNAN LENNOSTO )
insinööriyliluutnantiksi:
insinööriluutnantti Jouni Juhani TUOVINEN (KARJALAN PRIKAATI)
insinööriluutnantti Joni Juhani LEINONEN (PORIN PRIKAATI )
insinööriluutnantti Pasi Antero HENTTONEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
insinööriluutnantti Jarno Petteri ARHO (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
insinööriluutnantti Markus Edvard IISAKKALA (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
insinööriluutnantti Ville Antero KALLIO (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE )
vääpeli Jorma Tapio NOKKONEN (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
kersantti Kalle Valtteri VAARANIEMI (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
alikersantti Niko Petteri LAINE (PÄÄESIKUNTA)
alikersantti Kim Michael VIRTANEN (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)
teknikkoyliluutnantiksi:
teknikkoluutnantti Kimmo Kalevi BACK (ETELÄ-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI )
teknikkoluutnantti Juha Olavi HÄMÄLÄINEN (ITÄ-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI )
teknikkoluutnantti Pekka Juhani TENHUNEN (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)
teknikkoluutnantti Jouni Torsti RANTA (MAASOTAKOULU )
teknikkoluutnantti Jyri Jan KOSKINEN (PANSSARIPRIKAATI )
teknikkoluutnantti Ismo Petteri SAARI (PANSSARIPRIKAATI )
teknikkoluutnantti Jani Juhani SYVÄNEN (RÄJÄHDELAITOS )
teknikkoluutnantti Tero Riku Juhani LOISA (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
insinööriluutnantiksi:
vääpeli Mika Antero HEISKANEN (MAAVOIMIEN ESIKUNTA )
kersantti Juha Lauri Tapani SULANKO (VIESTIRYKMENTTI )
kersantti Ilkka Kyösti Sakari MÄKIPIRTTI (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
alikersantti Tommi Reino TOPPINEN (PORIN PRIKAATI )
kersantti Iiro Olavi PAATOLA (TYKISTÖPRIKAATI )
alikersantti Arto Tapani HAVERINEN (VIESTIRYKMENTTI )
kersantti Lasse Juhani SAARELA (VIESTIRYKMENTTI )
kersantti Joonas Juho Iivari KNUUTI (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
kersantti Timo Erkki Sakari OLKKONEN (ILMAVOIMIEN TEKNILLINEN KOULU )
ylikersantti Risto Petri Juhani KULJU (SATAKUNNAN LENNOSTO )
kersantti Markus Kristian GRANAT (MERIVOIMIEN MATERIAALILAITOS )
alikersantti Waltteri Paavo Johannes KAIKKONEN
(MERIVOIMIEN MATERIAALILAITOS )
alikersantti Petri Olavi KUOSMANEN (MERIVOIMIEN MATERIAALILAITOS )
alikersantti Hannu Anssi TUOMINEN (MERIVOIMIEN MATERIAALILAITOS )
alikersantti André Johannes ÅBERG (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE )
Seuraavat puolustushallinnossa palvelevat henkilöt ylennetään reservissä 4.6.2011:
Insinöörieverstiluutnantiksi:
insinöörimajuri Jukka Veli Heiniö (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
Majuriksi:
kapteeni Esa Antero Johansson (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)
Insinöörimajuriksi:
insinöörikapteeni Harri Antti Tilvis (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
Kapteeniksi:
yliluutnantti Pekka Kalevi Mononen (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
yliluutnantti Sauli Tapio KESKINEN (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)
yliluutnantti Pekka Juha Kalervo Kettunen (PUOLUSTUSHALLINNON RAKENNUSLAITOS )
Insinöörikapteeniksi:
insinööriyliluutnantti Jan Sebastian Uusiniitty (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)
insinööriyliluutnantti Ari Erkki Juhani Kivistö (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
Yliluutnantiksi:
luutnantti Timo Mikael Hirvi (PÄÄESIKUNTA)
luutnantti Lari Heikinpoika Kannisto (PÄÄESIKUNTA)
luutnantti Roope Aleksanteri Parviainen (PÄÄESIKUNTA)
luutnantti Ville Juhani Nieminen (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)
luutnantti Päivi Marjatta Kuusela (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS )
luutnantti Jussi Tapani Leistiö (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS )
luutnantti Sami Petteri Lintula (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS )
luutnantti Mikko Olavi Kemppainen (KAINUUN PRIKAATI)
luutnantti Markku Juhani Hannus (LÄNSI-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI )
luutnantti Henna Tellervo Peippo (MAAVOIMIEN ESIKUNTA )
luutnantti Erkki Tapani Kovanen (RÄJÄHDELAITOS )
luutnantti Erkki Antero Poikonen (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)
Luutnantiksi:
vänrikki Jussi Mikael Kivioja (PÄÄESIKUNTA)
vänrikki Teijo Juhani Roine (PÄÄESIKUNTA)
vänrikki Jari Juhani Leskinen (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)
vänrikki Sami Markus Kaasalainen (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)
vänrikki Petri Tapani Hiltunen (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS )
vänrikki Ari Juhani Lautamatti (ITÄ-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)
vänrikki Ilkka Tapani Aaltonen (KAINUUN PRIKAATI)
vänrikki Tero Seppo Tapani Karppinen (KAINUUN PRIKAATI)
vänrikki Anssi Ilmari Hänninen (KARJALAN PRIKAATI)
vänrikki Jarno Antti Mikael Kortesuo (KARJALAN PRIKAATI)
vänrikki Toni Petri Johannes Tähkänen (KARJALAN PRIKAATI)
vänrikki Aapo Kustaa Kalevi Uusitalo (KARJALAN PRIKAATI)
vänrikki Niko Juhani RYYNÄNEN (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)
vänrikki Tero Johannes Kautiainen (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
vänrikki Olli-Matti Tuomas Vuori (PORIN PRIKAATI )
vänrikki Jarkko Kari-Antero Salo (RÄJÄHDELAITOS )
vänrikki Juha Matti Kyllönen (PUOLUSTUSHALLINNON RAKENNUSLAITOS )
Vänrikiksi:
kersantti Jarkko Kristian Puistovirta (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)
alikersantti Jarmo Antero Sireeni (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)
kersantti Anu Tiina Keränen (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS )
alikersantti Risto Ilmari Laitinen (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS )
ylikersantti Kimmo Yrjö Erik Nygren (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS )
alikersantti Jarno Antero Hiltunen (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)
alikersantti Kari Pekka MANNERMAA (SATAKUNNAN LENNOSTO)

Kommentit

    Näytä lisää
    Kommentointi on päättynyt