Norwich Cityn ja Suomen jalkapallomaajoukkueen hyökkääjä Teemu Pukki kärsii edelleen loukkaantumisesta. Seuran mukaan kylkivamma pitää 30-vuotiaan Pukin todennäköisesti sivussa kaksi seuraavaa ottelua.
Norwich kertoi asiasta pikaviestipalvelu Twitterissä tiistaina iltapäivällä.
Norwich kohtaa keskiviikkona Englannin mestaruussarjan pelissä Bristolin ja lauantaina FA Cupin ottelussa Barnsleyn.
– Kylkivammasta toipuminen ei ole juuri edistynyt. Hän ei melko varmasti pelaa FA Cupin ottelussa, joten toivomme paluuta ottelussa Middlesbroughia vastaan.
Norwich kohtaa sarjaottelussa Middlesbroughin lauantaina 30. tammikuuta. Englannin mestaruussarja on maan toiseksi korkein sarjataso Valioliigan jälkeen
Pukki oli jo viime lauantaina Norwichin kokoonpanosta sivussa, kun joukkue väänsi 2–1-vierasvoiton Cardiffista.
Pukki on ollut Norwichin tämän kauden paras maalintekijä. Hän on tehnyt mestaruussarjassa 11 osumaa.